Росія прагне налякати НАТО своєю неадекватністю – ексзаступник міністра оборони України Поляков про Чорне море

Росія прагне налякати НАТО своєю неадекватністю – ексзаступник міністра оборони України Поляков про Чорне море

У навчаннях Sea Breeze брали участь 33 кораблі

Дії російських кораблів у Чорному морі свідчать про спроби "налякати" країни НАТО, кораблі яких брали участь в американсько-українських навчаннях Sea Breeze.

Таку думку 15 липня висловив в інтерв’ю "Крим.Реалії" колишній заступник міністра оборони України, голова експертної ради Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Леонід Поляков.

"Нахабна і провокаційна поведінка стала основною моделлю дій Кремля і проявилася як під час захоплення українських суден у Керченській протоці, так і зараз. Приміром, Росія висунула вимогу внести зміни до локації акваторії навчань [Sea Breeze], і штаб навчань погодився на поступки. Однак цього виявилося замало, і ракетний есмінець "Сметливый" однаково вторгся на територію Sea Breeze. Виникає враження, що Москва спеціально прагне діяти на межі фолу, щоб налякати країни НАТО своєю неадекватністю", – сказав він.

Експерт назвав це таким самим "блефом", як і демонстрацію Москвою готовності застосувати тактичну ядерну зброю.

"Нинішні навчання Sea Breeze перевершують усі попередні роки за кількістю кораблів, що, безумовно, змушує Росію особливо нервувати", – зазначив Поляков.

Участь у міжнародних навчаннях Sea Breeze, які відбувалися з 1-го до 12 липня, брали кораблі та підрозділи України, США, Болгарії, Великобританії, Греції, Грузії, Данії, Італії, Латвії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, Франції, Туреччини та Швеції. Було задіяно 33 кораблі і 27 літальних апаратів.

Одночасно із Sea Breeze Росія почала в Чорному морі навчання свого Чорноморського флоту.

Про заходження російського корабля в зону проведення Sea Breeze 10 липня повідомила пресслужба командування Військово-морських сил Збройних сил України.

"Незважаючи на прибережне повідомлення для мореплавців щодо закриття району для проведення міжнародних навчань Sea Breeze 2019, корабель Чорноморського флоту РФ "Сметливый" приблизно о 8.00 10 липня, провокуючи на небезпечну ситуацію, зайшов у закритий для мореплавства район, де проводилися практичні стрільби корабельної артилерії морського угруповання міжнародної коаліції. Корабель Чорноморського флоту був опитаний фрегатом "Гетьман Сагайдачний" відповідно до міжнародного протоколу, але зробив вигляд, що має проблеми зі зв’язком", – ідеться в повідомленні.

Військовий експерт, полковник СБУ у відставці Олег Стариков сказав у коментарі виданню "ГОРДОН", що корабель Чорноморського флоту РФ "Сметливый" 10 липня зайшов у закритий район проведення стрільб на навчаннях Sea Breeze 2019, оскільки російська сторона знала, що відкривати вогонь по ньому ніхто не буде.

У РФ спростували факт заходження свого корабля в зону проведення навчань.

Автор: mnemenov
Предыдущий материал

Завдяки урядовому рішенню ціну газу для населення в липні знижено на 648 грн

Следующий материал

Кличко: на проспекті Степана Бандери розпочався капремонт

Коментарии (0)