Лукашенко: Зеленського залишили сам на сам із проблемами врегулювання на Донбасі

Лукашенко: Зеленського залишили сам на сам із проблемами врегулювання на Донбасі

Лукашенко (на фото): Зеленський готовий до важких рішень для досягнення миру

Президента України Володимира Зеленського "залишили сам на сам" із проблемами врегулювання на Донбасі, заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко 8 жовтня на міжнародній конференції "Європейська безпека: відійти від краю прірви", повідомляє пресслужба глави білоруської держави.

За словами Лукашенка, є певний прогрес у вирішенні конфлікту в Україні, водночас здатність урегулювати ситуацію на Донбасі – важливий тест для країн Європи.

"Це лакмусовий папірець. Якщо ми можемо щось, розберімося в нашому домі й вирішімо цю проблему. Український конфлікт – це не просто нам виклик, він потребує розв’язання. Якщо ми його врегулюємо, отже, ми на щось здатні. Якщо ні – будемо збиратися, розмовляти. Але толку буде мало", – сказав Лукашенко.

Він нагадав, що нещодавно відвідав Житомир, де відбувався черговий білорусько-український форум регіонів.

"Із президентом Володимиром Зеленським ми мали ґрунтовну розмову із широкого кола тем. Я відчув, що президент України – людина справжня, міцна, патріот своєї батьківщини. Нормальний, розумний політик, який хоче розв’язати цю європейську проблему, яка дісталася йому у спадок. Він готовий до важких рішень для досягнення миру. І ми його в цьому підтримуємо", – продовжив білоруський президент.

Лукашенко додав, що "якщо хтось думає, що лід рушив, то ні".

"Він не рушив і не рушить, якщо ми не підштовхнемо процес... Чому? Тому що ми Зеленського, якого завантажили цим страшним вантажем, не його проблемами, залишили сам на сам із цими проблемами. Бачите, що відбувається в Києві? Там певні сили використовують цей процес, щоб узагалі придавити нову владу і нового президента. І Європа мовчить, ви знаєте, про кого я кажу, ні зі Сходу, ні із Заходу. Тільки каміння кидають на адресу цього хлопця. Кожен у власних інтересах", – зазначив президент Білорусі.

Він заявив, що Схід і Захід протистоять одне одному ще із часів Радянського Союзу, особливо у військовій сфері, і, на думку Лукашенка, "це протистояння призвело до подій в Україні".

"Сьогодні ми Україну просто "подарували" своїм суперникам. Ну що не так? Своїми руками віддали Україну. За це американці й НАТО повинні нам просто дякувати, що вони, напевне, і роблять, розмовляючи між собою", – сказав Лукашенко.

Він наголосив, що сьогодні конфлікт в Україні ще можна вирішити, "тому що діагноз установлено".

"Як вирішити хворобу, теж начебто знаємо, тільки треба починати її лікувати. Нинішня влада в Україні, президент – він, звичайно ж, не всемогутній. Йому ні всередині, ні зовні ніхто не дасть зробити те, що він хоче. Я переконався в тому, що він хоче розв’язати цю проблему", – заявив Лукашенко.

На його думку, урегулювання збройного конфлікту на Донбасі – це не головне.

"Головне полягає в тому, який спадок він отримав із погляду економіки і суспільства, який там сьогодні склався. Там стільки ліній розмежування, що президенту самому із цим не впоратися, тим паче не маючи тих повноважень, які мають президенти Росії, Білорусі, Казахстану тощо", – зазначив білоруський лідер.

Він переконаний, що якщо США не долучаться до розв’язання цієї проблеми, то навіть Європа не буде у змозі допомогти Україні, хоча Євросоюз і сам у цьому не особливо зацікавлений.

"Треба зібратися, поговорити, скоригувати плани. І треба діяти. Але, напевно, "великим" не хочеться", – сказав Лукашенко.

Президент Білорусі зазначив, що після переговорів із Зеленським переконався: українська влада розуміє, як урегулювати конфлікт у своїй країні.

"Якщо Росія і Євросоюз (хоча б вони на першому етапі, ще Америка долучиться) допоможуть вирішити цей конфлікт, зберегти цілісність і незалежність України, цю проблему буде розв’язано... Якщо ми втратимо нехай недосвідченого, молодого Зеленського і цю владу в Україні (а це цілком може статися, тому що занадто великий опір усередині України й назовні), натомість отримаємо таку владу, із якою взагалі буде важко розмовляти", – резюмував Лукашенко.

Президент Білорусі взяв участь у II форумі регіонів у Житомирі на запрошення Зеленського 4 жовтня. Лукашенко сказав, що переговори з українським президентом були не просто особистим знайомством: "Це було схоже на розбирання завалів, створених протягом останніх років. На жаль, так сталося, час обрав нас розгрібати ці розвали. Ми сьогодні це почали робити".

Автор: mcdowns
Предыдущий материал

В Україні кардинально змінять правила отримання водійських прав: хто постраждає

Следующий материал

Мария Голубкина высказалась о муже Марии Мироновой

Коментарии (0)