День літнього сонцестояння-2020: дата і час події

День літнього сонцестояння-2020: дата і час події

Коли настане день літнього сонцестояння в 2020 році, що він означає, які ще цікаві астрономічні явища відбудуться в цей день, і чому це найдовший день у році, розповідає .

Об этом сообщает Преступная Россия


День літнього сонцестояння

День літнього сонцестояння-2020: дата і час астрономічної подіїУ звичайні роки літнє сонцестояння відбувається 21 червня, а по високосних роках ця дата випадає на 20-те число першого літнього місяця.


Так, у 2020 році літнє сонцестояння відбудеться 20 червня о 21:44 за UTC. Але якщо рахувати за київським часом, то в Україні вже настане 21 червня, 00:44.


Тривалість найдовшого дня в році буде 17 годин і 33 хвилини. А найкоротша ніч триватиме менше 6,5 годин і складе всього чверть доби.


Примітно, що крім сонцестояння, в цей день ще відбудеться кільцеподібне сонячне затемнення, яке досягне максимуму о 9:40, а також в цей момент відбудеться молодик.


Літнє сонцестояння: значення дняДень літнього сонцестояння – це астрономічне явище, коли нахил осі обертання Землі щодо Сонця приймає своє мінімальне значення в році – 23,27 градуси. Це означає, що в цей час наша планета максимально розгортається своєю Північною півкулею на Сонце.


Чому день літнього сонцестояння отримав таку назву? Адже Сонце ні на хвилину не зупиняється в своєму русі. Насправді в цей день Сонце досягає максимально високої точки над земним обрієм, і тому здається, що воно на якийсь час начебто зависає в зеніті, стоїть на місці і нікуди не рухається.


З дня літнього сонцестояння в Північній півкулі починається літо за астрономічними годинами. Саме від цього дня світлий час доби починає поступово спадати, а ніч, навпаки, зростати. І так триватиме до самого дня зимового сонцестояння, 22 грудня.


Джерело:


Джерело статті: “https://1news.com.ua/tsikave/den-litnogo-sontsestoyannya-2020-data-i-chas-podiyi.html”

Автор: kreekate_01
Предыдущий материал

Владимир Крутов, Валерий Харламов. Почему так рано уходят легенды спорта

Следующий материал

Минфин пока не собирается пересматривать прогноз падения ВВП Украины

Коментарии (0)