Держстат відмовився давати дані про смертність українців під час карантину

Платформа відкритих даних Опендатабот каже, що Служба статистики не публікує дані про померлих під час карантину.

Об этом сообщает Устинов троллит

На початку року аналітики звернулися до Держстату з проханням надати статистику по смертності в Україні, в тому числі й від хвороб органів дихання, грипу та пневмоній, повідомляється на сайті Опендатабот.
За даними служби статистики, до старту карантину щомісяця від хвороб дихальних шляхів вмирало близько тисячі осіб, з них через ГРВІ та пневмонії — близько 500 людей. Піковим місяцем з найбільшою смертністю людей від проблем із дихальними шляхами з року в рік залишається січень.
Наприкінці травня компанія знову звернулася до Держстату з проханням надати такі дані, що охоплюють період карантину, проте дізналася, що служба не публікує цю інформацію під час карантину.
Офіційні дані, оприлюднені МОЗ станом на 4 червня 2020 року, говорять про 747 смертей від коронавірусу від початку карантину — це в середньому 249 померлих на місяць. Цей показник удвічі менший від даних про смертність від ГРВІ та пневмоній за той самий період 2019 року.
«Без повного об’єму даних про смертність від хвороб дихальних шляхів будь-які порівняння неможливі. Для того, аби робити висновки про виправданість карантину, який завдав значної шкоди усім сферам життя українців, ми маємо володіти даними про реальні показники смертності та їх причини», – заявляє засновник Опендатабот Олексій Іванків.
Раніше повідомлялося, що Державна служба статистики оприлюднила дані про демографічну ситуацію в Україні за січень-березень 2020 року. Природний спад населення уповільнився.
Керівник МОЗ Максим Степанов записав звернення до громадя н через ситуацію з коронавірусом. Зокрема, він сказав про 689 нових випадків захворювання за добу – адже це кількість, що її не було навіть на піку епідемії у квітні.
Раніше Степанов обіцяв вжити заходів через те, що за минулу добу в нашій країні зафіксували майже 700 випадків захворювання на COVID-19. Нагадаймо, тиждень тому також йшлося про коронавірусний антирекорд – хоча тоді кількість нових випадків за добу складала лише 588.

uazmi.org

Джерело статті: “http://kyiv.osp-ua.info/?seolink=social/75167-derzhstat-vidmovivsja-davati-dani-pro-smertnist-ukrayintsiv-pid-chas-karantinu.html”

Автор: trubkin
Предыдущий материал

У ПЦУ відреагували на справу проти Порошенка за томос

Следующий материал

Водна катастрофа в Криму: окупанти вирішили подавати воду зі свердловин

Коментарии (0)