США ввели санкції проти Коломойського

США ввели санкції проти Коломойського
Проти олігарха Ігоря Коломойського Сполучені Штати застосували санкції через «причетність до значних випадків корупції» під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА — США ввели санкції проти Коломойського
Проти олігарха Ігоря Коломойського Сполучені Штати застосували санкції через «причетність до значних випадків корупції» під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА
Фото: посольство США в Україні


Під американськими санкціями опинилась вся родина олігарха

Об этом сообщает Информбюро


Олігарха Ігор Коломойського та членів його родини уряд США вніс до санкційного списку. Про це йдеться у заяві Держсектретаря США Ентоні Блінкена.

«Сьогодні я оголошую про внесення до санкційного списку олігарха і колишнього державного чиновника України Ігоря Коломойського через його причетність до значної корупції», – повідомив Блінкен.

Санкції пов’язані з перебуванням Коломойського на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації України з 2014 по 2015 рік. Держсекретар пише, що «Коломойський брав участь у корупційних діяннях, що підривали верховенство права і довіру української громадськості до демократичних інститутів і процесів урядування, включаючи використання свого політичного впливу та офіційної влади для особистої вигоди».

Він також висловив занепокоєння «поточними безнастанними спробами Коломойського підірвати демократичні процеси й інституції в Україні, що становить серйозну загрозу для її майбутнього».

Рішення щодо санкцій ухвалене згідно розділу 7031(c) закону про фінансування Державного департаменту, іноземних операцій та дотичних програм 2020 року. Окрім Ігоря Коломойського до списку внесено його дружину Ірину Коломойську, дочку Анжеліку Коломойську та сина Ізраїля Цві Коломойського.

Згідно закону, іноземцям, причетним до корупційних дій та порушень прав людини заборонено в’їзд до США. Він стосується посадових осі іноземних урядів та їхніх найближчих членів родини.

Рішення приймається за умови володіння Держсекретарем достовірної інформації щодо причетності особи до значної корупції або грубих порушень прав людини. З 2018 року санкції введено проти понад 150 осіб з понад 30 країн світу, додали у посольстві США.

До слова, раніше громадські активісти встановили осіб, які причетні до інформаційної операції з просування скандальних «плівок Деркача» та які не потрапили під санкції. Активісти назвали імена причетних і наголосили, що вони не тільки пов’язані між собою, але й виконували різні ролі в поширенні плівок. У цьому списку фігурує й олігарх Коломойський.

Додамо, що у лютому американські компанії, які належать українським олігархам Ігорю Коломойськиму і Геннадію Боголюбову, подали інвестиційний позов (в ICSID) проти Сполучених Штатів у відповідь на цивільні позови про конфіскацію їх активів.

Читайте також: Коломойський проти України: Мінʼюст заявив про перемогу у Стокгольмському арбітражі


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/ssha-vveli-sankciji-proti-kolomoyskogo--740733.html”

Автор: werewolf0001
Предыдущий материал

Цена на газ: регулятор одобрил введение годового продукта с 1 мая

Следующий материал

Дії Коломойського становлять серйозну загрозу майбутньому України — посольство США

Коментарии (0)