Немає кому відроджувати економіку: в Україні залишилося 29 млн осіб, – аналітики

Читать на русском

Немає кому відроджувати економіку: в Україні залишилося 29 млн осіб, – аналітики

Немає кому відроджувати економіку : в Україні залишилося 29 млн осіб, – аналітики

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну за кордон виїхали і не повернулися 8,6 млн українців.

В Україні нема кому піднімати економіку, адже кількість населення скоротилась до 29 мільйонів, з них працює лише третина. Такі дані оприлюднив Український інститут майбутнього.

Так, за даними соціологів, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну за кордон виїхали і не повернулися 8,6 млн українців. Зазначається, що станом на травень 2023 року постійне населення України, за оцінками УIМ, становить 29 млн осіб.

"Працюють лише 9,1-9,5 млн українців, а якщо відняти бюджетників, залишається близько 6-7 млн осіб. Вони і є "упряжка", яка везе на собі інших – 22-23 млн осіб, у т.ч. пенсіонерів, дітей, учнів, безробітних, утриманців, тих самих працівників бюджетної сфери тощо", — зазначається у повідомленні.

До цього додається низька народжуваність. Так, в УІМ зазначають, що коефіцієнт фертильності вже впав нижче 1, у той час як для зростання чисельності населення повинен бути більше ніж 2.

В УІМ зазначають, що такими темпами у перспективі кількох років пенсіонерів в Україні буде вдвічі більше, ніж працюючих.