Колишній адвокат Рибін підозрюється в колабораціонізмі

Читать на русском

Колишній адвокат Рибін підозрюється в колабораціонізмі

Колишній адвокат Рибін підозрюється в колабораціонізмі

Управління Служби безпеки України підозрює колишнього українського адвоката Валентина Рибіна в колабораційній діяльності.

Як йдеться у тексті підозри, не раніше 1 листопада 2022 року Рибін добровільно обійняв посаду в окупаційній адміністрації в Херсонській області.

Він став виконувачем обовʼязків директора організаційно-правового та адміністративно-господарського департаменту «Міністерства інформаційної політики Херсонської області». На цій посаді Рибін займався кадровою політикою, розпоряджався бюджетними коштами та укладав договори на придбання товарів, робіт і послуг для «міністерства».

На початку серпня 2023 року відбулася реорганізація «міністерство» ліквідували і його функції передали окупаційному «Управлінню інформаційної політики Херсонської області». Рибін очолив окупаційну комісію з ліквідації «міністерства».

Дії Рибіна кваліфікують як добровільне зайняття в окупаційному органі посади, повʼязаної з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями (ч.5 ст.111-1 КК). Йому загрожує від 5 до 10 років тюремного покарання.

Нагадаймо, що раніше Рибіну також оголосили підозру в підтримці збройної агресії Росії ( ч 1 ст. 436-2 КК).