На проведення медоглядів військових у програмі медгарантій передбачили понад 536 мільйонів

влк

На проведення медичних оглядів військових військово-лікарськими комісіями (ВЛК) при цивільних медичних закладах у Програмі медгарантій передбачено понад 536 млн₴

"При територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки вже формуються позаштатні ВЛК, які працюватимуть на базі цивільних медзакладів. НСЗУ укладатиме договори з цими закладами і оплачуватиме послуги. Тариф становить 883 грн за один медичний огляд", – сказано в повідомленні Національної служби здоров’я.

Для всіх військових, що проходитимуть такі ВЛК, послуги будуть безоплатними.

"Проходження ВКЛ приносили багато некомфортних речей для українців, які йдуть захищати нашу країну зі зброєю в руках. При розробці нового пакету для нас важливо було сформувати вимоги, які б дозволили отримати якісні огляди. Зараз триває прийом пропозицій від медзакладів. На цей напрям у Програмі медичних гарантій заплановано понад 536 млн₴ Оплата буде здійснюється за фактом проведення медичного огляду", – зазначила голова НСЗУ Наталія Гусак на міжвідомчій зустрічі щодо покращення роботи ВЛК.

Для удосконалення роботи військово-лікарських комісій працює міжурядова група з представників Збройних Сил України, Міністерства оборони, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства цифрової трансформації та громадської організації "Принцип".

За рішенням уряду, до Програми медгарантій було впроваджено новий "Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки". Очікується, що в межах пакета буде законтрактовано близько 500 медзакладів.

Також до кінця травня ВЛК у всіх військових шпиталях перейде на електронну чергу.