СБУ викрила ще одного колаборанта з УПЦ МП

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ МП із Харківщини, який прославляв рашистів на Телеграм-каналі партії «єдина росія».

Про це повідомляють в СБУ.

Служба безпеки задокументувала підривну діяльність ще одного настоятеля храму УПЦ МП у Харківській області. Під час тимчасової окупації регіону він підтримав російських загарбників і «на власному прикладі» закликав зробити це інших місцевих жителів.

Втім, коли розпочався контрнаступ ЗСУ на Харківщині, клірик, прихопивши майно релігійної громади, втік разом з військами рф. Невдовзі разом із сім’єю оселився на території країни-агресора. Уже звідти він записав відеокоментар, в якому російську агресію проти України назвав «війною всього світу з русским міром».

Однією з перших це відео розмістила на власному Телеграм-каналі прокремлівська партія рф «єдіная росія». Згодом «виступ» клірика «підхопили» інші численні пропагандистські медіаресурси країни-агресора, у тому числі центральні канали «росТБ».

Результати ініційованої СБУ експертизи підтвердили факти злочинної діяльності представника УПЦ МП. На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування збройної агресії рф проти України з використанням засобів масової інформації).

Оскільки зловмисник переховується від правосуддя на території росії, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

«Аргумент»