Українці виступають категорично проти миру в обмін на територіальні поступки – опитування

Понад 90% українців вважають неприйнятною ситуацію, за якої умовою припинення російської агресії буде визнання окупованих територій України частиною РФ. Про це свідчать оприлюднені 22 серпня результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи » імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 9 до 15 серпня 2023 року.

Водночас щодо інших імовірних вимог Росії для припинення агресії учасники опитування не настільки категоричні – 80% вважають неприйнятним скорочення чисельності ЗСУ в мирний час (готові підтримати таке понад 13%), 75% виступають проти надання російській мові статусу офіційної або державної (понад 18% готові пристати на таку пропозицію), майже 74% не готові підтримати відмову від вступу України до НАТО (понад 18% сприймають таку ідею). Найбільш непринциповим питанням із цього списку опитані українці вважають відмову від політики декомунізації – дві третини (68,7%) не сприймають цього.

Майже половина українців (49%) вважає, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, близько третини (32%) – що в неправильному, решта не визначились.

«Востаннє позитивні оцінки переважали тільки у 2019 році, після президентських та парламентських виборів, коли більшість громадян виявляли високу довіру до органів влади та позитивні очікування щодо майбутніх перетворень у країні», – нагадують соціологи.

В опитуванні взяли участь 2019 респондентів віком від 18 років, які проживали на підконтрольних Україні територіях Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької областей та місті Києві.