Справу ексміністра юстиції Лукаш скерували до ВАКС

Читать на русском

Справу ексміністра юстиції Лукаш скерували до ВАКС

Справу ексміністра юстиції Лукаш скерували до ВАКС

САП скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього міністра юстиції Олени Лукаш, віцепрем’єр-міністра з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та ще десятьох осіб у заволодінні 2,52 млн гривень.

За версією обвинувачення, ексміністр Лукаш заволоділа грошими на проведення тендеру з проведення порівняльно-правові дослідження щодо адаптації українського законодавства до європейського. На думку прокурора, вартість дослідження була завищена, а якість його проведення – погане.

Окрім Лукаш і Стефанішиної обвинуваченими є: Андрій Бондар; Юрій Іващенко; адвокат Олексій Калмиков, який отримав 930 тисяч грн за роботу обсягом понад 500 сторінок; Вікторія Коваль; Богдан Криволапов; підприємець Ганна Сапельникова, яка отримала 680 тис. гривень за дослідження обсягом 149 сторінок; Таїсія Білоцька; Світлана Колишко; Олена Бірюкова і Сергій Мудрий.

Нагадаймо, у жовтні 2019 року Генпрокуратура України змінила повідомлення про підозру ексміністру Лукаш. Під час досудового розслідування підозрюваним інкримінується заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, виділених Мін’юстом на закупівлю послуг, необхідних для виконання загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського союзу. Слідство у справі завершили і в 2019 році передали її до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Раніше в 2014 році Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження щодо Лукаш. У 2015 році їй повідомили про підозру в заволодінні бюджетними коштами та вчиненні службового підроблення.

368.media