Захотів "купити" Африку: Путін вибухнув новими погрозами зернової угоди

Читать на русском

Захотів "купити" Африку: Путін вибухнув новими погрозами зернової угоди
Захотів "купити" Африку: Путін вибухнув новими погрозами зернової угоди

Російський президент Володимир Путін заявив, що РФ може вийти із зернової угоди після закінчення 60 діб після її пролонгації 18 березня.

Об этом сообщает Политика 2.0

Причиною є його невдоволення, що з усього обсягу зерна, що експортується Україною, нібито 45% йде "ситій Європі", тоді як "голодній Африці" лише 3%. Після виходу з угод Путін має намір безкоштовно поставити Африці недоотримане від України зерно.

"Майже 45% пішло в ситие європейські країни — незважаючи на те, що угода подавалася під соусом, що нам треба забезпечити інтереси африканських країн. Якщо ми ухвалимо рішення не продовжувати угоду через 60 діб, то весь той обсяг, який був спрямований за попередній час в країни Африки, що особливо потребують, будемо готові поставити безкоштовно", – сказав Путін, виступаючи на парламентській конференції "Росія – Африка в багатополярному світі".

При цьому він запевнив: також безкоштовно РФ готова передати Африці частину заморожених у Європі ресурсів, зокрема добрив. Однак зробити це, поскаржився Путін, країна не може – тому що їй "перешкоджають".

На пролонгацію зернової угоди, повідомив російський президент, РФ нібито пішла, "керуючись потребами, в першу чергу, африканських країн". Саме тому, за його словами, Кремль вимагає "пакетного характеру" цієї угоди.

"Ми наполягаємо на повному дотриманні ключових російських вимог. У першу чергу, щоб зерно і добрива надходили до держав Африки, а не в ситих європейських країн", – сказав Путін.

Росія виставляє умови

З погрозами вийти із зернової угоди виступив і російський уряд. Зробити це там обіцяють за невиконання умов РФ – зокрема, відновлення роботи аміакопроводу "Тольятті – Одеса". Також серед вимог:

  • перепідключення "Россільгоспбанку" до SWIFT;

  • поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування;

  • скасування обмежень на страхування та перестрахування судів з російським продовольством та добривами, а також зняття заборони на доступ таких суден у порти;

  • розблокування зарубіжних активів і рахунків російських підприємств, що з виробництвом і транспортуванням продовольства і добрив.

Источник: Политика РУ