Банда з Фонду держмайна вкрала півмільярда

Читать на русском

Банда з Фонду держмайна вкрала півмільярда
Банда з Фонду держмайна вкрала півмільярда

Дмитро Сенніченко підозрюється у створенні злочинного угруповання.

Об этом сообщает Политика и экономика

В Україні викрили злочинне угруповання на чолі з екс-головою Фонду держмайна, РБК-Україна з посиланням на САП.

За даними САП, повідомили про підозру колишньому голові Фонду державного майна України, який очолював злочинне угруповання, що протягом 2019-2021 років оволоділо понад 500 мільйонів гривень коштів держпідприємств, серед яких найпотужніше хімічне підприємство України АТ "Одеський припортовий завод" та одне з найбільших у світі виробників титанової сировини АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія".

Зазначимо, у період із 2019 по 2021 рік посаду голови Фонду держмайна обіймав Дмитро Сенніченко. Джерело РБК-Україна у правоохоронних органах підтвердило, що підозрюваним у цій справі є саме Сенніченко.

Окрім екс-глави Фонду держмайна про підозру повідомлено ще 9 осіб:

- співорганізатору злочину — наближеній до голови ФДМ особі;
— раднику голови ФДМУ;
— двом особам, які у різні періоди виконували обов’язки директора АТ "Одеський припортовий завод";
— в.о. керівника АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія";
— двом власникам ТОВ – переможцю аукціону на "ОПЗ";
— двом особам – співучасникам злочину.

У період з листопада 2019 року до березня 2020 року голова Фонду створив злочинну організацію. Її метою було встановлення контролю за найважливішими об’єктами управління ФДМУ у добувній, переробній, паливно-енергетичній та інших галузях економіки держави.

Злочинний план полягав у призначенні до органів управління державних підприємств лише керованих осіб, які забезпечують реалізацію сировини, надання послуг та використання державних ресурсів виключно на користь членів злочинної організації.

Для цього керівництво державних підприємств, яке контролювало голова ФДМУ, укладало відповідні договори з підконтрольними злочинцям компаніями на умовах, що не відповідали інтересам держави, проте дозволяли неправомірно збагатитися злочинцям.

Зокрема, для досягнення цілей цієї злочинної організації, Сенніченко забезпечив призначення до органів управління АТ "ОПЗ" підконтрольних йому осіб для заволодіння коштами АТ "ОПЗ" шляхом встановлення договірних відносин між "ОПЗ" та підконтрольною злочинною організацією компанією на неконкурентних засадах з переробки давальницької сировини заниженими цінами.

Таким чином, при державних підприємствах утворювалися так звані "бек-офіси".

Внаслідок таких дій за період з травня 2020 по жовтень 2021 року АТ "ОПЗ" втратило фінансові ресурси та отримало збитки на суму 390 970 234 гривні.

Крім того, злочинна організація заволоділа коштами іншого державного підприємства — АТ "ОГХК" шляхом умисного укладання учасниками злочинної організації чотирьох контрактів із підконтрольною ним компанією нерезидентом та забезпечення відвантаження титанової сировини за заниженою вартістю.

Ці дії завдали "ОГХК" збитків на суму 118 337 425 гривень.

У разі доказу провини підозрюваним загрожує до дванадцяти років із конфіскацією майна.

grom-ua

Источник: Компромат Групп