Ахметов залякує українців, що борги перед ДТЕКом зіпсують їхню кредитну історію

Читать на русском

Ахметов залякує українців, що борги перед ДТЕКом зіпсують їхню кредитну історію

Ахметов залякує українців, що борги перед ДТЕКом зіпсують їхню кредитну історію

Енергетичні компанії будуть періодично передавати інформацію про заборгованість побутових клієнтів до Українського бюро кредитних історій, повідомила прес-служба енергохолдингу « ДТЕК », пише Укррудпром.

«YASNO та Українське бюро кредитних історій почали співпрацювати. Відповідно, тепер бюро отримуватиме інформацію про клієнтів YASNO, які накопичили заборгованість за спожиту електроенергію, і ця інформація відображатиметься в їхній кредитній історії», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, станом на 1 травня 2023 року побутові споживачі накопичили заборгованість понад один місяць за спожиту е/е у розмірі понад 1,7 млрд₴ "Щоб спонукати клієнтів більш відповідально ставитися до оплати за використану електроенергію, YASNO періодично передаватиме інформацію про заборгованість побутових клієнтів у бюро", — пояснили у відомстві.

Так, якщо клієнт має заборгованість з оплати комунальних послуг, але він виявить бажання отримати кредит у фінансовій установі, кредитор зможе бачити його кредитну історію, після чого приймати рішення з цього питання. У той же час дисципліновані клієнти, які своєчасно розраховуються за послуги, що споживаються, зможуть формувати позитивну кредитну історію.

Цей крок дозволить їм покращити свою кредитну репутацію, отримувати більш вигідні умови позик та забезпечить їхню фінансову стабільність у майбутньому, зазначили в YASNO. «Є клієнти, які не платять за використану електроенергію та інші комунальні послуги, але при цьому беруть кредити, наприклад, на чергові нові iPhone. Саме на таких клієнтів і розраховано таку активність», — сказав Сергій Коваленко, генеральний директор YASNO.