Нацбанк поновив ліцензію для популярного у малого бізнесу платіжного сервісу WayForPay (оновлено)

wayforpay

Національний банк України (НБУ) після значної затримки продовжив дію ліцензії ТОВ "ФК "Вей Фор Пей", яке надає послуги прийому платежів для бізнесу під брендом WayForPay.

Про це народний депутат від фракції "Голос", перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив у Telegram.

"Багато ЗМІ писало про ситуацію з платіжною системою WayForPay та отриманням ліцензії від НБУ. Достатньо популярний сервіс для малого бізнесу... Радий повідомити, що ситуація вирішена і компанія сьогодні отримала ліцензію", – написав депутат.

Згодом у пресслужбі НБУ підтвердили, що 8 червня регулятор видав ліцензії на надання фінансової платіжної послуги та включив до Реєстру платіжної інфраструктури ТОВ "Вей Фор Пей" у статусі фінансової установи, що має право на надання платіжних послуг, та ТОВ "ФК Фін Пей" у статусі платіжної установи.

За даними НБУ, на сьогодні вже 28 учасників ринку отримали ліцензію на надання фінансових платіжних послуг та включені до Реєстру платіжної інфраструктури, відповідно до вимог нового закону "Про платіжні послуги".

"Частка цих фінансових установ на ринку платіжних послуг за обсягом операцій становить близько 88%. Процес видачі Національним банком ліцензій на надання фінансових платіжних послуг триває", – уточнили в НБУ.

Платіжний сервіс WayForPay працює на українському ринку 9 років, ним щомісячно користуються близько 10 тисяч сайтів та 35 тисяч підприємців.

Від початку травня 2023 року WayForPay припинив приймати платежі, оскільки Нацбанк України не продовжив ліцензію ТОВ "ФК "Вей Фор Пей", якій належить сервіс. Через це банки припинили з ним роботу, а сервіс був змушений проводити платежі клієнтів через сторонні сервіси.