15 вересня увійде в історію як блискуча перемога українських військ і розгром росіян у битві за село Андріївка під Бахмутом

15 вересня увійде в історію як блискуча перемога українських військ і розгром росіян у битві за село Андріївка під Бахмутом, яка розпочалася у травні цього року.

Підтверджені втрати росіян тільки за останній місяць, які згодом будуть продемонстровані, – командир 85-ї мотострілецької бригади, начальник розвідки 72-ї мотострілецької бригади, три командири батальйонів 72-ї бригади, сотні солдатів і офіцерів.

Ворог чинив шалений спротив – ціла російська бригада обороняла одне село із двох вулиць і пів сотні будинків, кожного дня росіяни з Андріївки виносили 200-х і 300-х, надсилали поповнення, направляли штурмові групи для контратак.

Фланги 72-ї бригади прикривали 85-та і 57-ма мотострілецькі та 31-ша десантно-штурмова бригади. У складі російського угруповання в районі Андріївки діяли окремі підрозділи – кадировська гвардія «Ахмат», 10-та бригада спецназу ЗС РФ, окремий розвідувальний батальйон ПДВ «Эспаньола», озброєний великою кількістю FPV-дронів. Росіян підтримували значні сили авіації.

Але 3-тя штурмова бригада ЗСУ під командуванням полковника Андрія Білецького продемонструвала перевагу над росіянами в боєздатності, організації, управлінні. Це стало перемогою саме якості над кількістю.

Перемога була б неможливою без ефективних дій приданих 3-й бригаді штурмових підрозділів – частин 92-ї механізованої бригади, прикордонників, стрілецького батальйону, кількох підрозділів ударних дронів, артилерійської підтримки сусідніх бригад та артилерії ОТУ.

Ось так досягається прорив та знищення вузлів ешелонованої оборони ЗС РФ – потрібно уважно вивчити принципи організації та застосування військ 3-ї штурмової бригади у битві за Андріївку.

У цих боях загинуло, на жаль, багато справжніх героїв і патріотів України. Ворог був потужний і не поступався ні у кількості військ, ні у кількості боєприпасів.

Але втрати росіян у рази вищі. Чому? 3-тя штурмова не проводила «м’ясні штурми», а навпаки, створювала перевагу в маневрі вогнем, постійно покращувала ситуаційну обізнаність, ретельно будувала взаємодію та злагодженість, перегравала противника у тактиці та швидкості ухвалення рішень. Головним принципом було уникнути значних жертв особового складу та зберігати високий темп втрат противника.

Вітаю із цим справжнім успіхом воїнів, які взяли участь у жорстоких боях за Андріївку – уся ваша важка праця дала результат.