Мінекономіки прогнозує близько 4% росту економіки України цього року

Мінекономіки прогнозує близько 4% росту економіки України цього року
Мінекономіки прогнозує близько 4% росту економіки України цього року

У Міністерстві економіки прогнозують близько 4% росту економіки у 2020 році з інфляцією до 8%.

Об этом сообщает АРМС ДАТА

Про це повідомив перший віце-прем’єр — міністр економіки України Олексій Любченко під час свого виступу на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Міжнародна політика”, передає УНН.

Він зазначив, що для України цей і наступний роки будуть роками відновлювального зростання.

“Ми прогнозуємо близько 4% росту економіки, реальної економіки у цьому році. Інфляція залишиться у межах прогнозованих тенденцій – до 8%, буде збережено цінову та валютно-курсову стабільність”, – сказав голова Мінекономіки.

Любченко зауважив, що з початку 2020 року українська економіка опинилась у новій системі координат, пов’язаних із глобальною пандемією COVID-19.

“Якщо мова йде про стратегічну перспективу до 2030 року, наше завдання – структурна модернізація економіки, яка заснована на інноваціях та технологіях, адаптивна до потреб глобальних конкурентних викликів”, – підкреслив Любченко.

Він наголосив, що драйвером на наступні роки для України є інвестиції в фундаментальну науку та людський капітал. “Це цифровізація. Цифровізація різних секторів економіки і, ще раз наголошую, інвестиції у людський капітал”, – зазначив міністр.

Також урядовець торкнувся теми Експортної стратегії України.

“Уже зараз, у найближчій перспективі можна побачити виклики, не відреагувавши на які, Україна залишиться за межею нових економічних інтеграційних процесів. Я маю на увазі центрально-європейську інтеграцію, в яку залучені Польща, Румунія, Чехія, Словаччина, Хорватія та доєдналися також країни Балтії. Україна ще мало долучена до цього процесу, але з точки зору і економічних перспектив, і безпекового контексту, з точки зору інвестицій – це новий перспективний проект. Ми повинні повернутися і до Чорноморського об’єднання, і до “Люблінського трикутника” – особливо розширити цей формат у сфері економіки, інфраструктурних проектів та багато інших речей”, – наголосив Любченко.

Міністр зазначив, що від того, чи знайде Україна місце для себе в цих нових інтеграційних об’єднаннях, буде залежати перспектива держави.

“Якщо ми хочемо бути інтегрованими у світові економічні процеси, ми повинні мати тісні стосунки і у напрямку Сходу, і у напрямку Заходу. Перебуваючи на перетині кількох транзитних коридорів, Україна має стати ефективним, швидким та найдешевшим інфраструктурним хабом для обслуговування глобальних торговельних і виробничих операцій. І це також завдання для нової Експортної стратегії України. У чинну Стратегію було закладено дві фундаментальні цілі – створення Експортно-кредитного агентства (ЕКА) та Офісу з просування експорту”, – розповів Любченко.

Також, “у контексті економічної безпеки та зовнішніх викликів” він наголосив на “своєчасності та важливості законопроекту про деолігархізацію”.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/469294-minekonomiki_prognozuje_blizjko_4_rostu_ekonomiki_ukrajini_tsjogo_roku”

Автор: neropelegrino
Предыдущий материал

СВР ответила на заявление о «Крымской платформе»

Следующий материал

В Британии собрали 36 тыс. фунтов девочке, которая плакала на матче Англия-Германия

Коментарии (0)