Покійний був негідником — Шендерович про Доренко

Покійний був негідником — Шендерович про ДоренкоЕпітети з ряду «складний і неоднозначний» — незручна і зайва у випадку з Доренко спроба евфемізму…

Так от, про Сергія Доренка. Не про нього самого вже, звичайно, а про теплому, ностальгічному до ступеня закоханості, тоні фейсбучной і радійних мемуаристики після його смерті…

Боюся, що в черговий раз не потраплю в ліберальний мейнстрім, але що ж поробиш: хоча б на знак поваги до брутального стилю покійного, на цю тему негоже говорити околичностями.

Так от, покійний був негідником і наполягав на цьому.

Епітети з ряду «складний і неоднозначний» — незручна і зайва у випадку з Доренко спроба евфемізму: складні і неоднозначні ми тут.

Але не всі виволікали у федеральний ефір чужі медичні таємниці, не всі розпалювали національну ворожнечу і славили війни, не всі глумилися над мертвими. Не всі перетворювали журналістику у політичні руїни і пишалися цим.

Кілери бувають ефективними (власне, нічого ефективніше кілера і не придумано). Негідники бувають харизматичними, нічого нового в цьому немає.

Але харизма ще ніколи не скасовувала понять про добро і зло, а тембр голосу — юридичної оцінки скоєного.

Таких харизматичних повісили в Нюрнберзі кілька штук.

Смерті майже будь-якого, навіть дуже поганої людини, личить тиша на перший час — це вимога психологічної гігієни та поваги до роду людського. Але, здається, ніякі культурні норми ще не вимагають від нас розм’якшення мозку…

Гучне сльозливе братання з покійним демонстративним негідником накреняет систему етичних координат не менше, ніж радісне улюлюкання над свіжою могилою, що доноситься з протилежного боку.

Нездорово все це. На нас діти дивляться. І ті, що почутче, дивуються, — а ті, що простіше, мотають на вус, що в цьому кльовом світі немає ні добра, ні зла, а тільки тусовка, якій все похер, крім крутизни та розкотистого баритона.

Автор: finikova_malina
Предыдущий материал

Лещенко и Джулиани: Лещенко обещает рассказать правду о деле Розенблата против него

Следующий материал

Frequent flyer levy ‘perfectly reasonable’, says Green Party co-leader

Коментарии (0)