Парубій може сам призначити дату інавгурації Зеленського – нардеп

Парубій може сам призначити дату інавгурації Зеленського – нардеп
Парубій може сам призначити дату інавгурації Зеленського — нардеп — фото

Андрій Парубій


Спікер парламенту Андрій Парубій може самостійно запропонувати дату інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського, в разі провалу голосування щодо депутатських постанов.

Про це заявив в.о. голови регламентного комітету Верховної Ради Павло Пинзеник.

"Якщо жодна з тих постанов, які будуть винесені на голосування, не набере достатньої кількості голосів, і голова Верховної Ради одноосібно визначить таку дату за результатами консультацій з президентом — так воно і буде. Додаткового голосування Верховної Ради не потрібно", — цитує Пинзеника Інтерфакс-Україна.

Також може бути зареєстрований ще один проект постанови щодо призначення дати інавгурації "того чи іншого авторства".

Коментуючи порядок розгляду проектів постанов Пинзеник зазначив, що вони повинні бути винесені на голосування в тій послідовності, в якій реєструвалися.

Верховна Рада має розглянути сім проектів постанов про призначення дати приведення до присяги президента.

15 травня Регламентний комітет підтримав усі сім постанов за датою інавгурації і відкрив шлях нардеп для голосування в сесійній залі.

10 травня Володимир Зеленський записав відеозвернення в якому звинуватив Петра Порошенка в затягуванні його інавгурації, а також зажадав від Верховної Ради провести інавгурацію 19 травня.

У відповідь в Адміністрації президента заявили, що питання призначення дати інавгурації Зеленського відноситься виключно до компетенції Верховної Ради, а не Порошенка.

Сам Порошенко закликав Верховну Раду якомога швидше визначити дату інавгурації Володимира Зеленського.

Спікер Ради Андрій Парубій заявив, що питання призначення дати інавгурації Зеленського буде розглянуто першим на пленарному засіданні 16 травня.

Наразі фігурують такі варіанти дати інавгурації — 17 травня, 19 травня (два проекти), 20 травня, 26 травня, 28 травня, а також дводенна інавгурація (19 травня і 3 червня).

Автор: fox_cherry_lee
Предыдущий материал

Россиянина-боевика «ДНР» приговорили к 10 годам тюрьмы

Следующий материал

Нова голова Конституційного Суду України Шаптала за рік заробила майже 2,8 млн грн – декларація

Коментарии (0)