У Європі можуть зникнути їжаки

У Європі можуть зникнути їжаки

Їжаки в Європі перебувають під загрозою через втрату середовища та природного корму.
Результатом є зменшення популяції цих тварин та занесення їх до списку видів, яким загрожує вимирання, повідомляє 1NEWS.

Основні чинники зниження популяції пов’язані з розвитком аграрної галузі. Велике сільськогосподарське виробництво позбавляє їжаків їхнього природного середовища, оскільки фермери викорчовують чагарники та дерева, щоб звільнити площі для вирощування сільськогосподарських культур.

Іншою проблемою є збільшення використання пестицидів, які знищують природний корм їжаків – комах, а також безхребетних – черв’яків та слимаків. Варто враховувати і збільшення кількості збудованих доріг, стін та різного роду огорож. Все це обмежує здатність їжаків до міграції та завдає серйозної шкоди їхньому виживанню в довгостроковій перспективі, перешкоджаючи можливостям спарюватися.

Водночас, втрата їжаками середовища існування відбувається не лише через розвиток сільського господарства. Упродовж останніх років у садках та дворах навколо приватних будинків значно поменшало рослинності, що ускладнює виживання їжаків. Додатковою загрозою для них є й хімічні речовини, які люди використовуються у садах: їжаки або самі їдять хімікати, або ж ті потрапляють в їхній організм при поїданні слимаків чи равликів, які ці речовини вже спожили. Утім, як зазначається, їжаки добре прижилися у міських умовах, у парках та дендраріях.

Як приклад зменшення популяції їжаків наводяться такі дані: згідно з попередніми підрахунками, кількість цих тварин у Великій Британії знизилася з 30 мільйонів у 1950-х роках до приблизно 1 мільйона у 2019 році. Ще тривожнішими є підрахунки, які показують, що з 2000 року їхня популяція скоротилася вдвічі.

Автор: smekalkina_v

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Кейт Миддлтон и Уильям сообщили о важном событии

Следующий материал

Украинские подручные «вора в законе» Недели «вступают» в Евросоюз по поддельным паспортам

Коментарии (0)