Кількість виправдувальних вироків в Росії знизилося до 0,25%

Кількість виправдувальних вироків в Росії знизилося до 0,25%


Количество оправдательных приговоров в России снизилось до 0,25%

У 2018 році частка виправдувальних вироків становить лише 0,25% від загальної кількості винесених російськими судами рішень. Про це повідомила уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова.

«Як і раніше залишається вкрай малим кількість виправдувальних вироків. У 2018 році їх було винесено 2195 (0,25%), що на 20% менше, ніж у 2017 році (за 2751 справі — або 0,3%)», — йдеться в прес-релізі на сайті омбудсмена.

За словами Москальковой, з питань захисту прав громадян у кримінально-процесуальній сфері до неї в минулому році надійшло понад 11 тисяч скарг. Кожне третє звернення було присвячено обґрунтованості та справедливості судових рішень. «В основному громадяни скаржаться на неправильну кваліфікацію дій засуджених, надмірну суворість вироків, неправильне застосування норм матеріального і процесуального права», — повідомила вона.

Раніше глава Слідчого комітету Олександр Бастрикін наводив дані про те, що кількість виправдувальних вироків по кримінальних справах, які розслідувалися СК, в 2018 році склало 0,5%. «У 2018 році по тисячах кримінальних справ, направлених до суду СК, виправдані 516 осіб. Це становить 0,51% від обсягу слідчої роботи. У 2017 році 128 тис. кримінальних справ було направлено до суду. Виправдувальні вироки винесені по 534 з них, що становить 0,42%», — заявив Бастрикін в березні на колегії відомства.

Низький відсоток виправдувальних вироків він пояснив стабільністю та якістю роботи. «В Європі стабільна цифра — 20% виправдувальних вироків. Вони ще й пишаються своїми результатами», — додав голова СКР.

Автор: velvet_mace
Предыдущий материал

Зеленский назначил замглавы Администрации президента Алексея Гончарука

Следующий материал

Запуск спутников Starlink развязал настоящую войну в Сети. Кто победит?

Коментарии (0)