Опубліковані оригінали пакту Молотова-Ріббентропа

Опубліковані оригінали пакту Молотова-Ріббентропа

Опубліковані оригінали пакту Молотова-Ріббентропа

До цього дня були доступні тільки фотокопії німецьких оригіналів Договору про ненапад між СРСР і Німеччиною.

Радянські оригінали Договору про ненапад між СРСР і Німеччиною, укладеного 23 серпня 1939 року, а також секретного додаткового протоколу до нього вперше опубліковані 31 травня на сайті фонду Історична пам’ять. Вони надані Історико-документальним департаментом МЗС Росії.

До цього дня у істориків був доступ тільки до фотокопій німецьких оригіналів договору, який отримав назву пакт Молотова-Ріббентропа.

Як уточнює директор фонду "Історична пам’ять" Олександр Дюков, тексти документів вже публікувалися в 1990-і роки з посиланням на архів МЗС, але їхні візуальні образи публікуються вперше.

Документи віддруковані на друкарській машинці, під ними стоять підписи наркома закордонних справ СРСР В’ячеслава Молотова — "за уповноваженням Верховної Ради СРСР" — і міністра закордонних справ нацистської Німеччини Йоахіма фон Ріббентропа.

У секретному додатковому протоколі йдеться, що сторони домовилися "про розмежування сфер обопільних інтересів у Східній Європі" в разі, як там сказано, територіально-політичної перебудови областей, які входять до складу країн Балтії та Польщі. Встановлено межі сфер цих інтересів.

Автор: sergeyk
Предыдущий материал

Влада США очікує бунт мігрантів

Следующий материал

Украинки проиграли Италии в рамках подготовки к Евробаскету

Коментарии (0)