Послідовники Кісєльова: УНН систематично бреше своїм читачам

Послідовники Кісєльова: УНН систематично бреше своїм читачам

Інформаційне агентство УНН систематично розповсюджує фейки та дезінформацію, а також не дотримується журналістських стандартів.

Видання, яке пов’язують з прибічниками “русского міра” Віктором Медведчуком та Ганною Герман є суто знаряддям боротьби з неугодними фірмами та політичними фігурами.

Відтак, у 2018 році УНН розмістило у себе на сайті статтю під назвою “В київському хлібі виявлено цвілеві гриби”. У публікації видання журналісти провели свій експеримент, відібравши зразки хлібної продукції ряду українських виробників.Офіс “Київхлібу”

За підсумком розслідування, УНН повідомило, що в ряді продукції “Київхлібу” була виявлена ​​цвіль. У результаті “Київхліб” подав до суду на УНН, вимагаючи спростування. Сама ж стаття видання названа “недостовірною та упередженою, що містить ознаки дискредитації”.

В результаті судового розгляду УНН визнали винними в поширенні недостовірної інформації. Розпорядження суду можна подивитись тут.

Суд зобов’язав УНН спростувати недостовірну інформацію шляхом опублікування повідомлення на своєму сайті. Також з інформагентства стягнули три тисячі двісті гривень судового збору.

Фейки про Павелко

Але це не єдина історія. Видання також організувало систематичну дезінформаційну кампанію проти глави УАФ Андрія Павелка. З травня 2018 року вони систематично публікували замовні матеріали з метою псування репутації футбольного чиновника.Андрій Павелко

Очевидно, що розпорядження “надходять зверху”, адже звичайні журналісти не бачать сенсу в розповсюдженні фейків. Хоча, УНН в цьому випадку виняток. Публікація фейків і халатне відношення до своєї роботи – частина їх редакційної політики.

Позови до суду на УНН подавав не тільки “Київхліб”

Видання також “прославилось” замовними публікаціями про нардепа Сергія Рибалку.

У грудні 2018 року видання опублікувало новину про ТОВ “Самоцвіт”, яке фігурувало у 100 кримінальних справах і начебто пов’язане з депутатом Рибалкою. Журналісти посилались на дані YouControl, але це посилання виявилось брехливим.

Рибалка подав до суду на УНН. Видання вирішило захищати свою сумнівну репутацію в суді. Тяжби тривають й досі.Сергій Рибалка

У вівторок, 11 червня УНН знову опублікувало замовну публікацію. Видання пише, що Рибалка начебто виступає проти зняття депутатської недоторканності. У новині стверджується, що Рибалка сказав про це в інтерв’ю одному з українських телеканалів, однак гіперпосилання на відео ефіру, де Рибалка начебто давав комусь інтерв’ю не розмістили. Це є грубим порушенням журналістських стандартів.

Щодо журналістських стандартів в УНН

Складається враження, що у виданні про журналістські стандарти й не чули. УНН практично ніколи не посилається на першоджерела, вважаючи, що “люди повірять на слово”.

Якщо перевірити та знайти першоджерело, на яке УНН не дає гіперпосилання, то виявиться, що це зовсім інша новина, яку журналісти перекручують на свій лад для більшої привабливості. Вони просто вигадують “інформацію” в стилі топових російських пропагандистів.Сайт УНН

До того ж, УНН може публікувати новини, яким вже два-три дні. Тобто видання навмисно “годує” своїх читачів старими новинами, розраховуючи що “все одно ніхто не перевірить”. Це є також порушенням стандартів, адже в канонічній журналістиці новина живе рівно один день – особливо це стосується інформаційних агентств. УНН хоче себе позиціювати саме як “інформаційне агентство”, але на ділі це просто “гарні слова”.

У медіасередовищі вже давно склалася стійка думка, що УНН – розповсюджувач фейків.

Колись “агентство” було одним з найбільш відомих та читабельних – на матеріали УНН часто посилалися інші ЗМІ. Але систематична брехня та недотримання стандартів журналістики викинуло видання аж на 30-е місце в рейтингу інтернет-ЗМІ. Раніше вони були лідерами ринку.

Автор: ne_znaiko
Предыдущий материал

Вдвое выросло число россиян, поддерживающих Донбасс в составе Украины на довоенных условиях – опрос

Следующий материал

Ситуация критическая: у Бари Алибасова началось внутреннее кровотечение

Коментарии (0)