Туск запропонував "гнучкий" варіант відтермінування виходу Великобританії з ЄС

Туск запропонував

Туск заявив, що гнучкий варіант відтермінування Brexit дасть змогу автоматично припинити його, щойно обидві сторони ратифікують угоду про вихід Великобританії з ЄС

Президент Європейської ради Дональд Туск запропонував затвердити "гнучкий" варіант відтермінування Brexit. Про це він написав у листі-запрошенні на саміт ЄС 10 квітня, опублікованому на сайті Євроради.

Туск нагадав, що прем’єр Великобританії Тереза Мей 5 квітня надіслала йому лист, у якому просила про відтермінування Brexit до 30 червня. Він зазначив, що вихід країни із ЄС без угоди становить ризики для бізнесу і громадян як Великобританії, так і країн ЄС, тому запропонував розглянути прохання Мей на саміті 10 квітня.

"Проте наш досвід, а також глибокі розбіжності в Палаті громад [парламенту Великобританії] дають нам мало підстав уважати, що процес ратифікації [угоди про вихід із ЄС] може бути завершено до кінця червня. Насправді надання такого відтермінування підвищило б ризик серії коротких продовжень і надзвичайних зустрічей на найвищому рівні, створюючи нові крайні дати Brexit", – написав політик.

За його словами, це "напевно" погано вплинуло б на бізнес країн ЄС і на життя громадян.

"Нарешті, якщо ми не зможемо домовитися про якесь наступне продовження, виникне ризик неупорядкованого Brexit без угоди. Ось чому я вважаю, що ми повинні також обговорити альтернативне, триваліше розширення. Одним із можливих варіантів може бути гнучке продовження, яке триватиме стільки часу, скільки необхідно, не більше ніж один рік, оскільки після цієї дати нам необхідно буде одноголосно ухвалити рішення щодо деяких головних європейських проектів. Гнучкість дасть змогу автоматично припинити продовження, щойно обидві сторони ратифікують угоду", – написав він.

Туск зазначив, що в такому разі Великобританія покине блок, коли буде готова, і країни ЄС уникли б повторних самітів щодо Brexit.

Рішення про вихід із ЄС Британія ухвалила під час референдуму в червні 2016 року. Тоді 51,9% британців проголосували за вихід зі спільноти.

У листопаді 2018 року Євросоюз і Великобританія узгодили на рівні переговірників 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини. 25 листопада 2018 року на саміті Євросоюзу схвалили угоду щодо Brexit. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року, але документ так і не було ратифіковано, оскільки в січні британський парламент не підтримав урядового проекту угоди про Brexit. У березні Палата громад повторно не схвалила проекту угоди.

13 березня Палата громад проголосувала проти виходу з Євросоюзу без угоди, відмовившись від схеми, коли обидві сторони розв′язують спірні питання у процесі їх виникнення.

20 березня Мей надіслала в ЄС прохання про відтермінування Brexit до 30 червня. Брюссель погодився надати відтермінування тільки до 22 травня, якщо британський парламент підтримає угоду. В іншому разі нададуть відтермінування до 12 квітня.

29 березня Палата громад Великобританії втретє проголосувала проти угоди щодо Brexit. Мей не відкинула, що кабінет міністрів зробить четверту спробу поставити угоду на голосування в парламенті.

1 квітня парламент Великобританії відхилив усі альтернативні варіанти Brexit.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер 3 квітня заявив, що якщо парламент Великобританії не ухвалить угоди до 12 квітня, ЄС більше не схвалить короткого відтермінування Brexit.

За даними ВВС, у ЄС розглядають можливість продовження процесу ще на 12 місяців, щоб унеможливити короткі відтермінування, які можуть знадобитися кожні кілька тижнів.

9 квітня Палата громад парламенту Великобританії підтримала пропозицію уряду звернутися до ЄС із проханням відтермінувати Brexit до 30 червня.

Автор: sturm_81
Предыдущий материал

Венесуела оголосила про вихід з Організації американських держав

Следующий материал

Шеф "Адской кухни" сводил новорожденного сына в свой ресторан: готовит смену

Коментарии (0)