Меркель "забула" зустріти Мей біля будівлі канцелярії в Берліні

Меркель

Канцлер попросила вибачення за запізнення

Канцлер Німеччини Ангела Меркель "забула" зустріти прем’єр-міністра Великобританії Терезу Мей біля входу в офіс канцлера в Берліні 9 квітня. Коли автомобіль Мей під’їхав до канцелярії, її там ніхто, крім журналістів, не чекав, пише німецька газета Bild.

Це вже другий такий випадок із британським прем’єром, зазначає видання Politico.

Глава уряду Сполученого Королівства ввійшла в будівлю, де за кілька секунд її зустріла Меркель із широко розпростертими руками. Канцлер попросила вибачення за затримку, і вони вдвох повернулися на червону доріжку, потиснули перед камерами руки і зникли всередині, пише німецька газета.

Bild повідомляє, що прем’єр Британії приїхала до Меркель для переговорів про відтермінування Brexit до 30 червня.

Видання зазначає, що Меркель традиційно зустрічає важливих гостей біля входу в канцелярію.

Theresa May arrives in Berlin for Brexit talks with German leader Angela Merkel — but no one is there to greet her https://t.co/JLjVtSSMrW pic.twitter.com/1jKcsiOa1h

— ITV News (@itvnews) 9 квітня 2019 р.

Офіційний представник уряду Штеффен Зайберт повідомив у Twitter, що Меркель і Мей зможуть поговорити про Brexit завтра у Брюсселі на спеціальному засіданні Ради Євросоюзу.

Kanzlerin #Merkel und Premierministerin @theresa_may sprechen im Kanzleramt über den #Brexit und das Sondertreffen des @EUCouncil morgen in Brüssel. pic.twitter.com/VJfSckM5XV

— Steffen Seibert (@RegSprecher) 9 квітня 2019 р.

У листопаді 2018 року Євросоюз і Великобританія узгодили на рівні переговірників 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини. 25 листопада 2018 року на саміті Євросоюзу схвалили угоду щодо Brexit. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року, але документ так і не було ратифіковано, оскільки в січні британський парламент не підтримав урядового проекту угоди про Brexit. У березні Палата громад повторно не схвалила проекту угоди.

13 березня Палата громад проголосувала проти виходу з Євросоюзу без угоди, відмовившись від схеми, коли обидві сторони розв′язують спірні питання у процесі їх виникнення.

20 березня Мей надіслала в ЄС прохання про відтермінування Brexit до 30 червня. Брюссель погодився надати відтермінування тільки до 22 травня, якщо британський парламент підтримає угоду. В іншому разі нададуть відтермінування до 12 квітня.

29 березня Палата громад Великобританії втретє проголосувала проти угоди щодо Brexit. Мей не відкинула, що кабінет міністрів зробить четверту спробу поставити угоду на голосування в парламенті.

1 квітня парламент Великобританії відхилив усі альтернативні варіанти Brexit.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер 3 квітня заявив, що якщо парламент Великобританії не ухвалить угоди до 12 квітня, ЄС більше не схвалить короткого відтермінування Brexit.

За даними ВВС, у ЄС розглядають можливість продовження процесу ще на 12 місяців, щоб унеможливити короткі відтермінування, які можуть знадобитися кожні кілька тижнів.

5 квітня Мей знову попросила про відтермінування Brexit до 30 червня.

Автор: cool_lehan
Предыдущий материал

Юний українець вижив після ураження струмом у 10 тисяч вольт (відео)

Следующий материал

Pakistan PM Khan: Kashmir issue ‘cannot keep boiling’

Коментарии (0)