Roshen через суд домоглася реєстрації патенту на використання червоних стрічок на тортах

Roshen через суд домоглася реєстрації патенту на використання червоних стрічок на тортах

Roshen через суд запатентувала червону стрічку на тортах

Господарський суд Києва задовольнив позов кондитерської корпорації Roshen проти Міністерства економічного розвитку і торгівлі та держпідприємства "Укрпатент", зобов’язавши визнати за кондитерською корпорацією право інтелектуальної власності на використання червоних стрічок різних відтінків із логотипом та без на тортах. Рішення опубліковано в Єдиному судовому реєстрі 6 червня.

Суд визнав недійсними висновок "Укрпатенту" та рішення Апеляційної палати Мінекономрозвитку, які у 2017 році відмовили в реєстрації червоної стрічки як товарного знака, оскільки "такі широкі права на певний колір не відповідають інтересам суспільства" і можуть призвести до "створення невиправданої економічного переваги на певному ринку товарів або послуг одного виробника".

Після реєстрації товарного знака Roshen може заборонити використовувати червону стрічку на тортах іншим виробникам.

"Укрпатент" і Мінекономрозвитку можуть оскаржити рішення в суді, але поки не подали апеляційної скарги.

Кондитерську корпорацію Roshen створив експрезидент України Петро Порошенко у 1996 році. До її складу входять дві кондитерські фабрики у Вінниці, фабрики в Києві, Кременчуці та Липецьку (виробництво в російському Липецьку зупинили в січні 2017 року), клайпедська кондитерська фабрика в Литві, угорська компанія Bonbonetti Choco Kft, а також масломолочний комбінат "Бершадьмолоко" (Вінницька область).

Під час виборчої кампанії у 2014 році Порошенко пообіцяв продати компанію, якщо стане президентом. Після перемоги на виборах для продажу Roshen було залучено компанію Rothschild. Утім здійснити операцію так і не вдалося. Порошенко пояснив, що це пов’язано з початком бойових дій на сході України. Президент заявляв, що активи Roshen йому не підконтрольні, ними керує "сліпий траст".

Автор: zolnirt
Предыдущий материал

Россия выдвинула ПАСЕ ультиматум

Следующий материал

В Еквадорі легалізували одностатеві шлюби

Коментарии (0)