В Адміністрації Президента України заявили, що судову реформу буде ревізовано

В Адміністрації Президента України заявили, що судову реформу буде ревізовано

В АП заявили, що довіра до судової системи України є невисокою

Судову реформу в Україні буде змінено, заявив заступник глави Адміністрації Президента (АП) України Руслан Рябошапка. Про це 14 червня повідомив сайт глави держави.

"Ми занепокоєні ситуацією, що складається останнім часом у зв’язку з проголошенням різними судовими інстанціями (зокрема, "реформованими") судових рішень, що, на думку юристів, не ґрунтуються на вимогах Конституції України та закону. Ухвалення таких рішень продовжує руйнувати довіру до судової системи, яка й так є невисокою", – ідеться в повідомленні.

В АП уважають, що "наявність низки подібних судових рішень є очевидним свідченням провалу судової реформи, яка відбувалася під контролем адміністрації колишнього президента України" Петра Порошенка.

"У зв’язку з цим президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення створити експертну групу для оцінки результатів проведеної "судової реформи" та підготовки законодавчих і практичних кроків для невідкладного вирішення проблем функціонування судової гілки влади. Окрім того, як і все українське суспільство, ми очікуємо швидкої та принципової реакції Вищої ради правосуддя на такі рішення", – заявили в Адміністрації Президента.

Судову реформу в Україні було розпочато у 2014 році.

У червні 2016 року Верховна Рада ухвалила закон про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції в частині правосуддя. Ними скасовували процедуру призначення суддів президентом на п’ятирічний строк. Також ліквідовували вищі спеціалізовані суди, було створено касаційну інстанцію, яка гарантує захист права на справедливість громадянину України. Передбачено поступове підвищення окладу суддів.

У грудні 2016 року парламент ухвалив закон про створення Вищої ради правосуддя. Цей орган замінив Вищу раду юстиції. Раду у складі 21 члена наділено повноваженнями звільняти суддів із посади, переводити їх в інший суд, давати згоду на затримання чи арешт судді.

Автор: abyssal_being
Предыдущий материал

Зелене море в Одесі: що відбувається на курорті зараз

Следующий материал

Мажора Егора Ляченкова "отмазала" семья миллиардеров из АвтоВАЗа

Коментарии (0)