У місті Бар фермери влаштували майдан

У місті Бар фермери влаштували майдан

 

Працівники більше 30 аграрних підприємств Барського району, що на Вінниччині знесли шини, розбили наметове містечко й обіцяють не зрушити з місця, поки не будуть почутими. Повідомляє кореспондент.

Вже третю добу у селі Заможне, що на Вінниччині фермери блокують елеватор, де зберігається більше 1700 тонн сільськогосподарської продукції: соняшник, кукурудза та зерно. Підприємці розповідають, що восени минулого року здали урожай на зберігання підприємству «Ера Грейн», але коли прийшов час його забирати, дізнались, що через борги попередніх власників все під арештом і навіть продане на аукціоні без їхнього відома.

Минулого тижня фермери вже перекривали дорогу у місті, але поки безрезультатно, тому вирішили мітингувати.

Ось звернення підприємців до всіх владних структур:

СТОВ «Матейківінвестагро», ФГ «Скіпченське», ФГ «Універсалфарм», ТОВ «ФГ Хропотівське», ТОВ «Плюс Гурман», ФОП Крижанівський І.В., ФОП Шевченко Л.В., ФОП Кулик Д.П., ФОП Доровольський В.П., ФОП білик В.В., ФОП Лючач Л.В., ФОП Переверзев П.С., ФОП Підгорний М.П. та інші (далі – Господарства та фермери) уклали у 2018 договори відповідального зберігання зерна з ТОВ «Ера Грейн» (елеватор), Вінницька обл., Барський район, село Заможне.

 

14 червня поточного року до елеватора прибула група «тітушок», очолювана агресивно налаштованим «новим власником зерна» (так він себе назвав).

Майже одночасно з ними до елеватора прибув майже весь особовий склад райвідділу поліції та представники обласного управління поліції та МВС.

Як стало відомо представникам Господарств та фермерам, правоохоронцям було поставлено завдання сприяти бандитам у силовому вивезенні зерна.

Продемонстровані документи, що посвідчують належність зерна сільгоспвиробникам, рішення судів, не діяло на «нових власників». Вони продовжували погрожувати розправою та кримінальним переслідуванням правоохоронними органами.

На перешкоду бандитського сценарію з вивезення зерна стали постраждалі підприємства, фермери, їх трудові колективи та сім’ї.

Наразі триває облога елеватора. Під стінами елеватора встановлені намети, люди охороняють своє зерно.

Бандити не відмовляються від силового сценарію грабежу, про що відкрито заявляють в присутності керівників правоохоронних органів.

 

Передувало цим подіям наступне.

Згідно умовами договорів, Господарства та фермери передали на зберігання ТОВ «Ера Грейн» зерно, яке мало повернути сільськогосподарським виробникам на умовах згідно договору (в семиденний строк після відповідного звернення).

Станом на час написання листа, все зерно, що належить Господарствам та фермерам, залишається на зберіганні в приміщеннях елеватора.

Повернути зерно у грудні-січні не вдалося, а на початку лютого виявилось, що ТОВ «Ера Грейн», це частина шахрайської схеми, в яку, на-жаль, потрапили і наші Господарства.

Фізично на складах елеватора є все наявне зерно Господарств! Завдяки принциповій позиції працівників ТОВ «Ера Грейн» зерно залишилося у складах. Працівники розуміли, що складське зерно належить Господарствам і відмовились грузити вагони на вимогу керівництва.

Окрім Господарств та фермерів, у складських приміщеннях елеватора зберігається зерно підприємства холдингу Миронівський хлібопродукт (близько 3000 т сої) та Кернел (близько 700 т соняшника). Зерно цих підприємств зберігається окремо у чітко визначених складах.

ФГ «Скіпченське», СТОВ «Матейківінвестагро», ФГ «Універсалфарм», ТОВ «ФГ Хропотівське», а також підприємства холдингу Миронівський хлібопродукт та Кернел звернулися в період з 5 до 10 лютого 2019 року з відповідними заявами до Вінницького обласного управління поліції з повідомленнями про вчинення злочину. Зареєстровані відповідні провадження.

15 лютого 2019 року стало відомо, що всі провадження з Вінницького обласного управління поліції, які стосуються ТОВ «Ера Грейн» та «Агроінвестгруп» витребувала Генеральна прокуратура України з метою їх подальшого об’єднання в одне провадження та зі справами, які розслідуються в Службі Безпеки України та Генеральній прокуратурі України.

Через два тижні всі кримінальні провадження щодо зерна фермерських господарств повернуті до правоохоронних органів Вінниччини.

В той же час, Генеральна прокуратура України та Служба безпеки України продовжує розслідування в провадженнях №12019000000000087 та №22019000000000026, що стосується вищеописаних подій. В реєстрі судових рішень періодично з’являються відповідні судові рішення, слідчі цих органів інколи з’являються на території елеватора, описують майно, «вішають» пломби на арештовані склади з зерном, вимірюють його кількість, роздають вказівки працівникам елеватора. Під час таких дій, посадові особи вказаних правоохоронних органів ніби не помічають представників потерпілих Господарств та фермерів, вдають що нічого не знають про їх майно (зернові та олійні) на складах елеватора. Слідчі з Києва зумисно не долучають до матеріалів своїх проваджень Вінницькі справи, «не бачать» будь-яких потерпілих, незважаючи на пряме та безпосереднє спілкування з ними.

Складається враження, що всі дії слідчих з Києва направлені на фактичне викрадення майна Господарств, на бажання його «подеребанити».

 

Нам, власникам зерна, вже більше місяця доходить інформація про наявність рішення суду яким передано все зерно Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Будь-які спроби отримати таке рішення суду не дало бажаного результату. В єдиному державному реєстрі судових рішень, всупереч законодавству України, такого рішення немає. На всі звернення до правоохоронних органів про отримання копії рішення суду, яким передано наше зерно АРМІ, отримали відмову.

 

Від працівників правоохоронних отримали інформацію, про інвентаризацію нашого зерна, яка проводилась ТОВ «Проконтрол».

Проте, працівники елеватора, які володіють безспірними даними про фактичну кількість зерна, стверджують, що кількість (вагу) зерна зумисно заменшено. Фактично його ніхто не переважував.

Всі ми переконані, що це зроблено зумисно з метою викрадення сотень тон нашого зерна.

 

Апогеєм цієї кричущої кримінальної історії, стало продаж нашого зерна АРМОю за ціною, яка в 7 разів нижча ринкової.

 

Держава Україна взяла курс підтримки малого та середнього фермерства. А органи, які в першу чергу мають забезпечити дотримання чинного законодавства України (Генеральна прокуратура України, Служба Безпеки України, Міністерство внутрішніх справ), всіляко намагаються позбавити Господарства можливості продовжувати господарювати.

Кошти, які мали бути виручені від продажу врожаю неодмінно мають бути спрямовані на виробничі потреби: посіви поточного року, внесення добрив, обробіток культур виплата заробітної плати.

У випадку, якщо таке пограбування Господарств не припиниться, постане загрозою виплата заробітної плати працівникам, виплати орендної плати пайовикам – жителям сільської місцевості, та і взагалі подальша господарська діяльність.

Зневірені колективи Господарств, фермери та члени їх сімей готові на найрадикальніші кроки аби не допустити вивезення нашого зерна злочинними організаціями.

Застерігаємо не допустити залучення спецпідрозділів правоохоронних органів до силового сценарію викрадення нашого зерна. Погрози кримінального переслідування вже не діють на фермерів.

 

Просимо вжити вичерпних заходів реагування, не допустити кривавих подій під стінами елеватора, пограбування Малих та середніх фермерських господарств, які створюють робочі місця та забезпечують основними засобами сільське населення.

 

 

 

З повагою

 

Трудові колективи СТОВ «Матейківінвестагро», ФГ «Скіпченське», ФГ «Універсалфарм», ТОВ «ФГ Хропотівське», ТОВ «Плюс Гурман», ФОП Крижанівський І.В., ФОП Шевченко Л.В., ФОП Кулик Д.П., ФОП Доровольський В.П., ФОП білик В.В., ФОП Лючач Л.В., ФОП Переверзев П.С., ФОП Підгорний М.П.

 

Автор: Соломія Романова

 

Автор: chernov_vlad

Похожие матриалы по тегу

Золота броня в іржі - або як казнокради Петренко і Свинарчук оборонку грабували, нові подробиці корупційної схеми і хто за цим стоїть!
Как английские прокуроры «загнали» в Ташкент бельгийского поданного Патоха Шодиева
Верланов Сергей Алексеевич и Костюк Василий Васильевич расширяют конвертационную деятельность
Коррупционный скандал под грифом ТАЛАП: чем живет экс-министр Рахим Ошакбаев?
Казахский гей, московский пидорас: ЛГБТ-история Рахима Ошакбаева
Спец расследование о декларации на амнистию капиталов Валерия Израилита
«БАРШАҒА ҚОЛЖЕТІМДІ МЕДИЦИНА» «ДОСТУПНАЯ МЕДИЦИНА – ДЛЯ ВСЕХ» ӘЛЕУМЕТТІК МЕДИЦИНАЛЫҚ САҚТАНДЫРУ ТАҚЫРЫБЫНА БАҒЫТТАЛҒАН ҮЗДІК ЖУРНАЛИСТІК ЖҰМЫСТАРҒА АРНАЛҒАН ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ КОНКУРСТЫҢ ЕРЕЖЕСІ
Сегодня у моего самого близкого, самого родного человека, у моего папули День рождение!!!
Кирилл Селезнев играл роль консильери при Алексее Миллере
Алина Кабаева – Мата Хари исламского бизнеса
Предыдущий материал

Лорак впервые показала лицо своего любовника: «Только не он… Что могло быть хуже?»

Следующий материал

Безумная вечеринка: Алла Костромичева с размахом отметила свои 33

Коментарии (0)