Британська лабораторія підтвердили вибух на борту літака президента Польщі Качинського

Британська лабораторія підтвердили вибух на борту літака президента Польщі Качинського
Британська лабораторія підтвердили вибух на борту літака президента Польщі Качинського — фото

На крилі літака були виявлені сліди тротилу


Результати дослідження британської лабораторії підтвердили висновки польської сторони щодо причини смоленської катастрофи, згідно з якими на борту Ту-154М президента Леха Качинського у квітні 2010 року стався вибух.

Про це заявив голова Підкомісії з питань повторного розслідування авіакатастрофи, колишній міністр оборони Антоні Мацеревич, передає Польське Радіо.

Як повідомляється, відповідне дослідження проводили фахівці Лабораторія судово-вибухових речовин при Міноборони Великобританії.

"Не пілоти, не якісь дії осіб, які перебували на борту, привели до тієї трагедії, а вибух. Сьогодні вже завдяки британцям ми це знаємо. Ми знаємо напевно, що у цьому вибуху використовувався тротил", — розповів Мацеревич.

У свою чергу заступник голови підкомісії професор Казімєж Новачик уточнив, що проведене Центральною поліцейською криміналістичною лабораторією дослідження показало наявність вибухових матеріалів на кінці лівого крила літака Качинського.

У зв’язку з цим Мацеревіч заявив, що до прокуратури було направлено клопотання про можливе скоєння злочину екс-головою Комісії з розслідування авіакатастроф Єжи Міллером та іншими її членами у 2010 році.

"Клопотання стосується їх недбалості, фальсифікацій, які вони допустили, і невиконання обов’язків. Це стосується самого пана Міллера, який у підписаному з росіянами меморандумі, підтверджуючи правдивість чорних ящиків і погоджуючись дати їх росіянам, які можуть повернути їх, коли захочуть, вчинив злочин" , — додав він.

У результаті авіакатастрофи загинули 96 осіб, які знаходились на борту.

Спочатку спільна польсько-російська комісія з розслідування катастрофи літака заявила, що її причиною стали нібито дії екіпажу, проте під час повторного розслідування були знайдені докази двох вибухів на борту Ту-154М. Крім того, на бортовому самописці виявили запис моменту вибуху.

При цьому Росія досі відмовляється повернути Польщі уламки президентського літака.

Автор: lapundrik
Предыдущий материал

Запорожцев напугала неадекватная женщина в родовой куртке, которая бросалась на автомобиль (ВИДЕО)

Следующий материал

Опаснее Нибиру: Земле грозит новая беда

Коментарии (0)