17 лютого відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів, пов’язаних із 60-ю річницею депортації з Криму кримських татар і осіб інших національностей.

Участь у засіданні взяли керівники центральних органів виконавчої влади, Автономної Республіки Крим, народні депутати України. Відкриваючи засідання, віце-прем’єр-міністр Дмитро Табачник зауважив, що Україна практично самотужки вирішує проблеми облаштування депортованих, вживає заходів щодо адаптації та інтеграції їх в українське суспільство. "Здійснюється це завдяки послідовним діям Президента України та Уряду нашої держави адже масове повернення депортованих на історичну Батьківщину, вирішення проблем їхнього облаштування не мають аналогів у міжнародній практиці. Президентові України, Верховній Раді та Урядові вдалося зробити все для того, щоб на українській землі панував міжетнічний мир, щоб кримські татари, як і представники інших національностей, мали достатні умови для збереження своєї культурної та національної самобутності". В ході засідання головна увага була приділена обговоренню плану відповідних заходів з підготовки до 60-ї річниці депортації та кошторису витрат на їх фінансування. Досить насичена програма відзначення цієї трагічної події має розпочатися з проведення у Національній опері вечора-реквієму. У м. Сімферополі та Севастополі відбудуться траурні засідання, буде організовано покладання квітів до меморіальних знаків жертвам депортації. Намічено активізувати роботу з надання допомоги у набутті громадянства України особами з числа депортованих, що проживають в Автономній Республіці Крим, видачі паспортів та необхідних довідок. Велике значення також надаватиметься залученню та акумуляції коштів на реконструкцію архітектурних пам’яток кримськотатарського народу — Бахчисарайського палацу-музею "Хан-сарай", Зинджили-медресе, монастиря Сурб-Хач. Окрім того, заплановано розпочати роботи з будівництва Центру поліетнічної культури молоді, спорудження Меморіалу пам’яті жертв депортації у м. Сімферополі та меморіальних знаків у населених пунктах, звідки відбувалась депортація. Віце-прем’єр-міністр України наголосив на необхідності приділяти увагу не лише тактичним діям, а й розробленню питань програмного, стратегічного характеру. За словами Д.Табачника, надзвичайно важливим є підготовка проекту загальної стратегії розв’язання проблем депортованих до 2010 року, супроводження у Верховній Раді проекту Закону України "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою". Проект плану загалом містить біля сорока заходів різного спрямування, фінансування яких здійснюватиметься за рахунок коштів державного та республіканського бюджетів, міжнародних організацій та фондів.

Довідка. На сьогоднішній день до Автономної Республіки Крим повернулося близько 260 тисяч депортованих. На реалізацію заходів, пов’язаних з їх поверненням, у державному бюджеті 2004 року передбачено 40 млн. гривень.

Автор: voutsen_cv
Предыдущий материал

17-20 лютого у м.Хмільник (Вінницька область) проходить розширена всеукраїнська нарада, на якій розглядаються питання перспективи розвитку сільського господарства в 2004 році.

Следующий материал

17 лютого заступник голови Чернігівської облдержадміністрації В.Фаль провів засідання Координаційної Ради по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності в області.

Коментарии (0)