Рада розглянула понад половину поправок до проєкту Виборчого кодексу України

Рада розглянула понад половину поправок до проєкту Виборчого кодексу України

Парубій: У понеділок у Раді зроблять велику презентацію проєкту Виборчого кодексу

Верховна Рада розглянула понад половину поправок до другого читання проєкту Виборчого кодексу України (законопроєкт №3112-1), заявив на засіданні парламенту 3 липня спікер Ради Андрій Парубій, передає кореспондент "ГОРДОН".

За словами Парубія, до закриття сьогоднішнього ранкового засідання депутати розглянули 2785 поправок до документа.

Спікер зазначив, що 4 липня Рада наближатиметься до завершення роботи над законопроєктом.

Він додав, що в понеділок, 8 липня, у Раді зроблять "велику презентацію" проєкту Виборчого кодексу. Парубій заявив, що така презентація розвіє міфи про документ, і кожен побачить, що "відкриті списки – це найоптимальніша система виборів в Україні".

Верховна Рада 6 червня розпочала розгляд проєкту Виборчого кодексу України у другому читанні. Усього до законопроєкту подали приблизно 4,5 тис. поправок.

Парламентські вибори пропонують проводити за системою регіональних відкритих списків, а бар’єр встановити на рівні 4%. На виборах до сільських, селищних, районних, районних у містах і міських рад малих міст (до 90 тис. виборців) пропонують багатомандатну мажоритарну систему: в окрузі перемагає не один кандидат, як сьогодні, а від двох до чотирьох кандидатів залежно від кількості виборців. На виборах до обласних рад і міськрад великих міст (від 90 тис. виборців) також пропонують систему відкритих списків.

Позачергові вибори до Верховної Ради 21 липня мають відбутися за чинним виборчим законодавством, яке передбачає змішану систему (225 депутатів обирають за пропорційною системою і 225 – за мажоритарною), закриті партійні списки і 5-відсотковий прохідний бар’єр.

Автор: majorfonskrip

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Чи екосвідомі політичні партії України

Следующий материал

Гройсман рассказал, почему не верит в партию Порошенко

Коментарии (0)