Як боротися з целюлітом – поради Супрун

В.о. глави Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як треба боротися з целюлітом.

Однією з причин виникнення целюліту є локальна ішемія жирової тканини, тобто брак крово- і лімфообігу, що провокує в тканинах нестачу кисню.

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомила Уляна Супрун, передає “Кореспондент.нет”.

Ще однією можливою причиною появи “апельсинової кірки” є надлишок жирової тканини, яку сполучні тканини в шкірі не здатні витримувати. Супрун зазначила, що до целюліту більш схильні жінки, оскільки їхня сполучна тканина влаштована по-іншому, ніж у чоловіків: у жінок вона смужками, а у чоловіків сіткою.

З віком целюліт тільки посилюється, тому що в шкірі стає менше колагену, який відповідає за її пружність і еластичність.

“Тому, з одного боку целюліт – це цілком фізіологічно. З іншого боку, якщо він супроводжує надмірну вагу і є наслідком малорухливого способу життя, нездорового раціону або неправильно підібраного одягу, то слід вжити заходів. Не заради “краси”, а задля здоров’я”, – наголосила Супрун.

Надлишок вуглеводів, брак фізичної активності і високі дози естрогенів провокують появу целюліту. Надмірне споживання солодощів призводить до підвищення рівня інсуліну в крові, який підсилює прояви целюліту і може привести до діабету другого типу. Від малорухливого способу життя порушується кровопостачання в підшкірному шарі жиру, і целюліт теж посилюється. Жінки також ризикують побачити целюліт під час вагітності або ж прийому гормональних контрацептивів.

Ефект популярних процедур від целюліту тимчасовий: лімфодренаж і масаж, застосування банок, хірургічне втручання в структуру сполучної тканини і лазерна корекція структури жирової тканини дають лише тимчасовий ефект.

Проте, щоб уберегти себе від “апельсинової кірки”, Супрун радить не носити білизну, що стягує, робити силові вправи, більше рухатися, кинути палити, користуватися кремами з ретиноїдами і кавовими скрабами, а також стежити за раціоном і підтримувати здорову вагу.

Супрун також порадила усунути з раціону джерела ксеноестрогенів – сполук, які надходять з їжі або пластика й імітують дію власних гормонів. Вони є в молоці корів, яких доїли під час вагітності, в деяких консервантах, червоних морепродуктах і сої.

Автор: confuzzyshamm
Предыдущий материал

"5 миллионов литров": В США горит склад с бурбоном

Следующий материал

Климкин рассказал суть ссоры с Зеленским

Коментарии (0)