На борту затриманого біля Гібралтару іранського танкера є українці — ЗМІ

На борту затриманого біля Гібралтару іранського танкера є українці — ЗМІ

На борту іранського танкера Grace 1, який прямував до Сирії і був затриманий в четвер біля Гібралтару, є українці. Про це повідомляє телеканал Sky News з посиланням на представника влади Гібралтару.

За його словами, члени екіпажу, які залишалися на борту танкера, — це переважно громадяни Індії, кілька пакистанців і українців.

Чиновник розповів, що всього на борту було 28 членів екіпажу. Їх допитали як свідків. Кількість українців, які перебували на борту, він не уточнив.

Супертанкер Grace 1 затримали рано вранці в четвер поліцейські і митні органи Гібралтару за підтримки загону британських морських піхотинців, що є драматичним кроком, який може загострити конфронтацію між Заходом та Іраном. Влади заморської території Великої Британії вважає, що танкер Grace 1 віз сиру нафту на нафтопереробний завод Баніяс в Сирії, що є порушенням санкцій, запроваджених ЄС і США. Санкції Євросоюзу і США, введені в 2014 році, забороняють поставки нафти і нафтопродуктів режиму президента Башара Асада та закупівлі у нього нафти. Зокрема, дія санкцій розповсюджується і на компанію, якій належить сирійський НПЗ Баніяс.

Іспанія заявила, що Гібралтар затримав Grace 1 після запиту США до Великої Британії. За останні два місяці Вашингтон різко посилив санкції проти Тегерана з метою взагалі зупинити його експорт. Протистояння отримало військове вимірювання в останні тижні: Вашингтон звинувачує Іран у нападі на танкери в Перській затоці, а Іран збив американський безпілотник.

Автор: k_larabell
Предыдущий материал

Кабмін призначив Нефьодова керівником Державної митної служби

Следующий материал

Батрутдинов рассказал, в каком случае закроется Comedy Club

Коментарии (0)