"Укрпошта" випустила конверт, присвячений полоненим українцямПогашення конверта спеціальним поштовим штемпелем "Укрпошти" було заплановано на 7 липня

"Укрпошта" випустила конверт, присвячений полоненим українцям, які перебувають у російських в’язницях. Про це 7 липня "Громадському радіо" розповіла авторка картини, зображеної на конверті, Беата Куркуль.

Її картину "Маленький кораблику, повертайся додому", було створено на підтримку українських моряків, захоплених Росією в районі Керченської протоки.


Фото: hromadske.radio

Художниця розповіла, що створила картину за кілька днів після захоплення 24 українських моряків.

"Мені захотілося якось конструктивно висловити своє ставлення до події. Ця робота дуже сподобалася одній із родин захоплених моряків – зі мною зв’язалася Євгенія Ейдер. І це вилилося у великий проєкт. Зараз є виставка, де понад 20 художників, узявши цю картину за основу, створили експозицію з понад 20 картин із цими трьома кораблями", – розповіла Куркуль.

У ЗМІ зазначають, що наклад конверта – 50 тис. примірників. Погашення конверта спеціальним поштовим штемпелем було заплановано на 7 липня.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву.

Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх. В управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що українські моряки, як військовополонені, мають перебувати під захистом Женевської конвенції.

Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, вимагаючи як тимчасові заходи зобов’язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі. Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.

25 травня 2019 року трибунал у Гамбурзі зобов’язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Рішення ухвалили 19 голосами, проти виступив тільки суддя від РФ Роман Колодкін.

Строк виконання рішення закінчився 25 червня. Цього дня, як повідомили у МЗС України, від російського зовнішньополітичного відомства надійшла нота, якою Україні пропонували надати письмові гарантії продовження кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. У ноті у відповідь українське МЗС назвало позицію Москви неприйнятною.

У січні 2019 року український омбудсмен Людмила Денісова заявляла, що в тюрмах Російської Федерації через свої політичні переконання перебуває понад 80 громадян України.

Автор: a_kaminsky
Предыдущий материал

В Киеве пьяный водитель Honda влетел в такси с семьей и двухлетним ребенком

Следующий материал

Офіційно: "Атлетіко" Мадрид підписав "Мессі в спідниці" з України

Коментарии (0)