Міст у Станиці Луганській почнуть будувати, щойно бойовики відсунуть укріплення – Зеленський

Міст у Станиці Луганській почнуть будувати, щойно бойовики відсунуть укріплення – Зеленський

Зеленський: Ми хочемо відбудувати міст у Станиці Луганській

Міст через Сіверський Донець у Станиці Луганській почнуть відновлювати за умови дотримання перемир’я. Про це 7 липня під час робочої поїздки в Луганську область заявив президент України Володимир Зеленський, повідомила його пресслужба.

"Ми хочемо відбудувати цей міст. Я публічно домовлявся з нашим урядом: знаходимо гроші – і дуже швидко будуємо його. Для цього необхідно відсунути укріплення іншої сторони. Якщо вони це зроблять, ми почнемо будувати міст і швидко це зробимо", – сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що під час будівництва мосту людям забезпечать можливість перетину лінії розмежування.

Автомобільний міст через Сіверський Донець у Станиці Луганській підривали кілька разів, остаточно його було зруйновано після зіткнення 19 березня 2015 року.

Пропускний пункт поблизу населеного пункту відкрили 27 жовтня 2015 року. Пішоходи завдяки тимчасовим дерев’яним конструкціям і далі користуються мостом для переходу на контрольовану бойовиками територію та у зворотному напрямку.

В ОБСЄ не раз заявляли, що такі умови переходу становлять небезпеку для цивільного населення, і закликали відремонтувати міст.

21 вересня 2016 року на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську було підписано рамкове рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках. Воно вже відбулося в Петровському (1 жовтня 2016 року) і Золотому (7 жовтня 2016 року). Спроби відвести сили та озброєння у районі Станиці Луганської виявлялися безрезультатними. Українська сторона звинувачувала російсько-терористичні війська в обстрілах, які зривали розведення сил.

За повідомленням російського представника на переговорах у Мінську Бориса Гризлова, 5 червня 2019 року було досягнуто домовленості про розведення сил і озброєнь у районі Станиці Луганської.

26 червня у штабі операції Об’єднаних сил повідомили, що біля Станиці Луганської відбувся перший етап розведення сил і засобів. Командування ООС підкреслювало, що розведення не послаблює позицій українських військовослужбовців і не має створювати небезпеки для життя і здоров’я мирного населення з обох боків лінії розмежування.

27 червня спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтвердила, що підрозділи "ЛНР" було відведено вглиб не контрольованої українським урядом території.

30 червня в ОБСЄ заявили, що розведення сил і засобів у Станиці Луганській закінчилося.

2 липня спікер Міноборони України Дмитро Гуцуляк повідомив, що, за інформацією Головного управління розвідки Міноборони України, біля Станиці Луганської залишаються військовослужбовці російських окупаційних військ, переодягнені в цивільний одяг.

4 липня СММ ОБСЄ заявила, що її спостерігачі не зафіксували озброєнь з обох боків лінії зіткнення в районі Станиці Луганської. Глава місії Яшар Халіт Чевік вітав розведення сил на цій ділянці.

Автор: nanogrid

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Оккупанты 16 раз обстреляли позиции ВСУ: погиб украинский воин, трое ранены

Следующий материал

Бразилия – очередной соперник сборной Украины на Универсиаде

Коментарии (0)