На аукціоні Christie’s продали перше видання твору Гоголя за £175 тис.

На аукціоні Christie’s продали перше видання твору Гоголя за £175 тис.

На аукціоні продали перше видання твору Гоголя, яке побачила широка публіка

Рідкісне перше видання збірки Миколи Гоголя "Вечори на хуторі поблизу Диканьки" 1831 року продали на торгах аукціонного дому Christie’s у Лондоні за £175 тис. (приблизно 5,56 млн грн). Інформацію про продаж лота розміщено 9 липня на офіційному сайті аукціонного будинку.

Видання продавали в межах торгів під назвою "Золоте століття російської літератури: приватна європейська колекція". У його межах на продаж виставили понад 120 раритетних друкованих видань, зокрема твори Пушкіна, Чехова, Лермонтова, Некрасова, Рилєєва, Толстого, Достоєвського, Крилова та Грибоєдова.

У Christie’s зазначили, що продане на аукціоні видання – перший твір Гоголя, який побачила широка публіка. Попередню книгу письменника погано сприйняли критики, тому Гоголь викупив і спалив усі доступні її копії.

Одні з попередніх власників виставленого на аукціон видання – князі Воронцови, про що свідчить нанесена на книгу монограма "В.Ф.".

Оцінна вартість лота становила £70–100 тис., однак його продали майже вдвічі дорожче. Найдорожчим лотом стало перше видання роману Олександра Пушкіна "Євгеній Онєгін", за яке Christie’s отримали £467,2 тис. фунтів (приблизно 15 млн грн).

Також на аукціоні продали перше видання поеми Пушкіна "Руслан і Людмила" 1820 року, перше прижиттєве видання байок Івана Крилова 1809 року, збірник віршів Афанасія Фета "Ліричний пантеон" 1840 року, перше видання "Бісів" Федора Достоєвського 1873 року і прижиттєві видання творів Федора Достоєвського "Злочин і кара" та "Записки з підпілля".

Автор: russkiy_ogorod
Предыдущий материал

Бывшего начальника Закарпатской таможни подозревают в присвоении 13 миллионов гривен

Следующий материал

Повернення Романа Безсмертного в Мінський процес: як це позначиться на переговорах

Коментарии (0)