Суд ЄС скасував санкції щодо Януковича й ексчиновників із його команди

Суд ЄС скасував санкції щодо Януковича й ексчиновників із його команди

Рішення сьогодні оприлюднили на сайті суду

Суд Європейського союзу ухвалив рішення скасувати санкції щодо експрезидента України Віктора Януковича та його сина Олександра, а також стосовно чиновників із команди колишнього президента – Олександра Клименка, Сергія Арбузова, Віктора Пшонки, Артема Пшонки й Андрія Клюєва. Про це повідомляє пресслужба суду.

Рішення ухвалили за позовами вищевказаних осіб, його оприлюднили на сайті суду сьогодні.

Воно стосується санкцій ЄС, які продовжували у період із 2016-го до 2018 року.

У документі йдеться, що цих осіб у 2014 році було вперше занесено до списку людей, яким має бути заморожено кошти на тій підставі, що стосовно них здійснювали кримінальне переслідування в Україні для розслідування злочинів, пов’язаних із розтратою українських державних коштів та їх незаконним переказом за межі України.

Ексчиновники звернулися до суду ЄС, мотивуючи свої скарги тим, що Рада ЄС не виконала критеріїв занесення їх до санкційних списків.

"Жодна інформація, що міститься в листах української влади, на яких Рада ґрунтувала своє рішення про застосування обмежувальних заходів, не дає підстав вважати, що Рада мала досить інформації для того, щоб перевірити, чи було дотримано цих прав", – ідеться в документі.

Також суд засумнівався в тому, що рішення української влади про відкриття кримінальних справ, на підставі чого було ухвалено рішення застосувати обмежувальні заходи, було ухвалено відповідно до прав захисту і права на ефективний судовий захист.

Санкції проти експрезидента України Віктора Януковича та його найближчого оточення Євросоюз запровадив у лютому 2014 року і відтоді неодноразово продовжував їх. Востаннє Європейський союз продовжив їх до 6 березня 2020 року.

13 квітня 2019 року німецьке видання Die Welt із посиланням на внутрішні документи Європейської служби зовнішніх зв’язків (EEAS) повідомляло, що Євросоюз виключив із санкційного списку наближених до експрезидента України Януковича дев’ятьох осіб через брак доказів їхньої провини в заподіянні шкоди територіальній цілісності України. Представник України в Європейському союзі Микола Точицький спростував цю інформацію.

Сьогодні речниця генпрокурора України Лариса Саргана заявила, що суд Євросоюзу може скасувати санкції щодо Януковича та його топчиновників, проте підкреслила, що цей факт не вплине на перебіг розслідування, у якому вони фігурують.

Автор: voblya_river

Похожие матриалы по тегу

Суд Євросоюзу може скасувати санкції щодо Януковича і його топчиновників за 2016–2018 роки – ГПУ
Тетяна Сліпачук: "Тиск на членів ЦВК відбувається постійно..."
Сліпачук: Судова система вирішила в межах цієї кампанії знищувати ЦВК
"Мінери" погрожують підірвати Морський вокзал і причали в Одесі, якщо Клюєва і Шарія не допустять на вибори
Колишній випусковий редактор ZIK Кримов заявив, що шеф-редакторка каналу заборонила показувати протести проти реєстрації у ЦВК Клюєва і Шарія
Колишній випусковий редактор ZIK Кримов заявив, що шеф-редакторка каналу заборонила показувати протести на Майдані
Родичі героїв Небесної сотні: Глава Офісу президента Богдан захищає вбивць наших дітей та чоловіків
Юзькова не пропустила в Раду Шарія та Клюєва
Порошенко про скасування реєстрації Клюєва і Шарія: На кількох сепаратистів та ворогів України в новій Раді буде менше
Найєм: ЦВК вже підготувала проекти рішень про скасування реєстрації Клюєва і партії Шарія
Предыдущий материал

Обещания «Батькивщины»: кредит до $100 000 под 3% годовых – реальность?

Следующий материал

Предприниматели Чечни презентуют свой бизнес на выставке «Made in Chechnya Expo»

Коментарии (0)