"Немає питань, це команда президента чи ні". Стефанчук заявив, що в разі ухвалення новий закон про люстрацію поширюватиметься на всіх, кого в ньому вказаноСтефанчук: Я глибоко переконаний, що в разі підтримки нового закону про люстрацію в нас буде абсолютне виконання всіх норм і положень чинного законодавства

Представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук під час виступу в парламенті 11 липня запевнив, що в разі ухвалення законопроєкту про розширення люстрації, запропонованого главою держави, він діятиме стосовно всіх осіб, яких у ньому вказано, незалежно від того, чи є вони членами президентської команди. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Стефанчук сказав про це, відповідаючи на запитання парламентаріїв під час обговорення звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

"Коли ми звільняємо міністра закордонних справ, ми маємо призначити нового міністра. Внесена кандидатура пана Вадима Пристайка. Але сьогодні президент [Володимир] Зеленський заявив, що всі чиновники із 2014-го до 2019 року, включно з народними депутатами, мають бути люстровані. Пан Пристайко був ефективним першим заступником міністра закордонних справ до 2017 року. За логікою президента, який його [кандидатуру] вніс, він має потім бути люстрований. У мене запитання: а що у президента з логічно-наслідковим зв’язком?" – запитав нардеп від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар’єв.

"Думаю, що кінцеву відповідь ми побачимо після того, як Верховна Рада отримає проєкт закону, про який ідеться, оцінить його, підтримає, і тільки тоді ми можемо говорити про те, чи буде воно у правовому полі, чи ні. Але я глибоко переконаний, що в разі підтримки в нас буде абсолютне виконання всіх норм і положень чинного законодавства", – відповів Стефанчук.

Перша віцеспікерка Ірина Геращенко до запитання Ар’єва додала: "Чи означає це, що після прийняття закону про люстрацію в тому вигляді, який зараз бачить команда президента і [партії] "Слуга народу", під люстрацію так само підпадають пан [ексміністр фінансів України, нинішній секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр] Данилюк, пан [ексміністр економічного розвитку і торгівлі України, нині голова наглядової ради держконцерну "Укроборонпром" Айварас] Абромавічюс та інші шановні члени нової команди Зеленського?"

Стефанчук відповів, що закон у разі ухвалення поширюватиметься на всіх.

"Із приводу цієї позиції я можу сказати одне: у нас немає питань, пов’язаних із тим, команда це президента чи ні. У разі підтримки Верховною Радою цього закону він буде поширюватися на всіх осіб, незалежно від того, у якій команді вони знаходяться. А це вже питання до Верховної Ради, чи буде підтримана ця законодавча ініціатива", – заявив представник президента у ВР.

Зеленський 11 липня запропонував посилити закон "Про очищення влади". До переліку посад, які підпадають під люстрацію, за його словами, мають додати президента України, усіх народних депутатів України, голову Верховної Ради, членів уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, Державної фіскальної служби та митниці, секретаря Ради національної безпеки і оборони, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади із 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

Закон про люстрацію почав діяти в жовтні 2014 року. Він обмежує право для високопосадовців часів президента Віктора Януковича обіймати посади в органах державної влади на 5–10 років.

20 січня 2015 року 47 депутатів Верховної Ради передали до Конституційного Суду України подання про перевірку положень закону на відповідність Конституції. Ще два подання передав Верховний Суд України. Усі три подання об’єднано в одне конституційне провадження.

Автор: shtish
Предыдущий материал

Шахов: Сборная Украины? Переход в Лечче — одна из причин

Следующий материал

Екологи відібрали проби води у Вишенському озері через загибель рибис

Коментарии (0)