Як зароджувалося життя на Землі: вчені на крок ближче до великого відкриття

Як зароджувалося життя на Землі: вчені на крок ближче до великого відкриття

Питання як зароджувалося життя на Землі продовжує непокоїти уми вчених. Напередодні хіміки з Університетського коледжу Лондона з’ясували, що в первинному бульйоні могли бути сприятливі умови для утворення пептидів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише New Atlas.

В кінці XX століття, розмірковуючи над питання як зароджувалося життя на Землі, вчені озвучили теорію про первинний бульйон і пептиди.

В кінці 1980-х — початку 1990-х хімік Гюнтер Вехтерсхойзер припускав, що життя зародилося на основі залізо – і сірковмісних каменів в океані. Він та інші вчені передбачали, що короткі пептиди пов’язували метали і служили каталізаторами хімічної еволюції.

Первинним бульйоном називають розчин поживних речовин, яких утворився з найпростіших сполук (аміаку, метану, водню і води) під впливом енергії від вулканічної активності або грозових електричних розрядів.

Дослідники говорили, що життя зародилося близько 4 млрд років тому – з суміші хімічних речовин, що заповнювали водойми молодої Землі, випадковим чином формувалися амінокислоти, з них — білкові сполуки, а потім більш складні нуклеїнові кислоти.

Зараз вчені продовжують вирішувати питання, як все-таки з’явилися пептиди, адже для утворення їх з амінокислот необхідні ферменти протеїни, які, в свою чергу, повинні утворитися від пептидів. Іншими словами, ми бачимо класичну дилему “Що було раніше – курка чи яйце”.

Хіміки з Лондона звернули увагу на попередників амінокислот – молекули амінонітріли. Вважається, що амінонітріли перетворюються на амінокислоти в сильно кислому або лужному середовищі, далі амінокислоти потребують енергії для перетворення в пептиди. Але сучасні вчені виявили, що амінонітріли у воді можуть перетворюватися безпосередньо на пептиди, об’єднуючись з молекулами сірководню і ферріціаніда. Як відомо, обидві речовини присутні у вулканічному матеріалі.


Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися
Автор: irinaiz
Предыдущий материал

Нафтогаз открыл заявки на евробонды в долларах и евро, – СМИ

Следующий материал

“Треба його кликати”: названа єдина людина, здатна допомогти Зеленському

Коментарии (0)