"Ми засуджуємо практику використання журналістів у ролі політичних агітаторів, пропагандистів чи "кілерів" – заява Спілки журналістівНСЖУ: За порушення статуту журналіста можуть виключити з лав Спілки

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко виступив проти використання журналістів у політичній виборчій кампанії. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на його сторінці у Facebook.

"Вибори до парламенту – відповідальний час для всіх медіа. Національна спілка журналістів України звертає увагу на неприпустимо велику кількість випадків використання "чорного піару" і брудних виборчих технологій у ЗМІ. Деякі загальнонаціональні медіа стали інструментами відвертих політичних маніпуляцій. Виборцям, які очікують від журналістів неупередженого аналізу та об’єктивності, наражаються на викривлену картину дійсності, фейки та відверту чи приховану пропаганду", – ідеться в документі.

За словами Томіленка, у Полтавській, Донецькій, Дніпропетровській та інших областях політичне протистояння перетворилося на конфлікти між окремими редакціями та між журналістами, які фактично виступають як агітатори кандидатів із різних політичних таборів.

"Такі випадки не мають нічого спільного з журналістикою і є прямим порушенням професійної етики. Спілка журналістів неодноразово засуджувала публікацію "чорнухи" в місцевих ЗМІ та підтримує ініціативи журналістських спільнот, які відмовляються від розміщення негативної неперевіреної інформації про кандидатів чи політичні сили. Ми засуджуємо практику використання журналістів у ролі політичних агітаторів, пропагандистів чи "кілерів". Переконані, що найбільшою цінністю для медіа є довіра аудиторії, а неетична поведінка окремих колег підриває довіру до журналістів у цілому", – наголошено в документі.

За словами Томіленка, протягом останніх років НСЖУ бореться за підвищення рівня безпеки роботи українських журналістів та забезпечення реальної незалежності ЗМІ.

"Проте наші зусилля із захисту прав усіх журналістів, незалежно від їхніх поглядів, не означають, що Спілка толерує випадки зловживання статусом журналіста чи статусом медіа", – підкреслив він.

Голова НСЖУ нагадав, що члени Спілки мають дотримуватися вимог законів України, Статуту НСЖУ та Кодексу професійної журналістської етики, а за порушення цих вимог журналіста можуть виключити з лав Спілки, він не може розраховувати на захист організації.

"Закликаємо колег, незважаючи на гарячі передвиборчі баталії, дотримуватися професійних стандартів та усвідомлювати репутаційні ризики в разі їх порушення. Закликаємо політичні штаби вести агітаційну кампанію в межах закону і не використовувати ЗМІ для зведення рахунків з опонентами", – наголошено в заяві НСЖУ.

https://www.facebook.com/sergiy.tomilenko/posts/2273105396107645

21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. 23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.

Вибори відбудуться за чинним виборчим законодавством, що передбачає змішану систему (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), закриті партійні списки і п’ятивідсотковий прохідний бар’єр.

Українці оберуть 225 депутатів за списками і 199 у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не проводять).

ЦВК зареєструвала списки 22 партій (усього 2761 кандидат) і 3184 кандидатів у мажоритарних округах.

Автор: new_vodokachkin

Похожие матриалы по тегу

Американські журналісти розкрили величину заробітної плати в різних виданнях
Трамп зустрічався з Парнасом і Фруманом як мінімум десять разів
Скандал з "рукоприкладством" спікера Зеленського: з’явилася важлива заява
В Україні пояснили "донбаський реверанс" Лукашенка в бік Росії
Мендель намагалася забрати мікрофон у журналіста "Радіо Свобода". Вона заявила, що захищала "особистий простір" Зеленського
Перший заступник міністра охорони здоров’я Семиволос пішов із брифінгу, не дослухавши запитання. Відео
Пройшла курси бойового самбо? Мережу розбурхали кадри з Мендель, що кинулася захищати Богдана
Названо країни з найжорсткішою цензурою
Нардеп Ковальов погрожував журналістам, які зняли його на відео під час кнопкодавства – "Чесно"
Комітет із захисту журналістів склав список із 10 країн із найжорсткішою цензурою
Предыдущий материал

Племінниця Ротару роздяглася і показала жарку фігуру в бікіні: “Обережно, занадто гаряче!”

Следующий материал

Украинский футболист перешел в топ-чемпионат Европы: фото

Коментарии (0)