Ляшко – безальтернативна кандидатура на посаду спікера, – політолог

Ляшко – безальтернативна кандидатура на посаду спікера, – політолог

Президент України Володимир Зеленський має амбіції отримати на парламентських виборах більшість та сформувати уряд силами партії “Слуга народу”. В такому випадку він отримає повний контроль над виконавчою та законодавчою гілками влади.

Політолог Дмитро Левусь у коментарі ІНФОРМАТОРу заявив про необхідність створення потужної опозиції в парламенті, аби не дати президенту взяти незалежний закондавчий орган під свій повний контроль.

“У президента і його оточення є неабияке бажання зробити “безопозиційний” парламент, тобто сформувати коаліцію силами партії “Слуга народу” або піти на домовленості будь з ким, навіть з антиукраїнськими силами на кшталт якоїсь із реінкарнацій “Партії регіонів” або ж з “Батьківщиною” Тимошенко. Парламент, який буде грати тільки на стороні президента, де можливі будь-які, навіть відверто волюнтаристські рішення, – не в інтересах України. Тому створення потужної опозиції і захід в Раду такої політичної сили, яка здатна протистояти цьому волюнтаризму і певному диктату президентської гілки влади однозначно тільки на користь державі”, – говорить експерт.

Левусь вважає, що, окрім депутатських фракцій або груп, представники опозиції мають отримати важливий державний пост – посаду Голови Верхавоної Ради для того, аби створити певний політичний баланс сил в країні.

“Логічно було б, якби опозиція отримала вагому посаду, наприклад спікера парламенту. Постає питання: хто ж це може бути? З нинішніх опозиціонерів Олег Ляшко може обійняти цю посаду. Поки що це безальтернативний варіант. Він вже показав, що може формувати порядок денний, має позицію по ключовим для України питанням і знає як діяти в її інтересах, в той же час є величезний досвід керування однією з найактивніших фракцій. Тому я думаю, що такий крок був би дуже логічним”, – завершив Левусь.

Автор: sdelai_tak

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Агент: Если Месси хочет играть с Мартинесом, пусть переходит в Интер

Следующий материал

Медики пострадали в ДТП с участием скорой помощи в Уральске

Коментарии (0)