Завдяки урядовому рішенню ціну газу для населення в липні знижено на 648 грн

Завдяки урядовому рішенню ціну газу для населення в липні знижено на 648 грн
НАК «Нафтогаз України» розрахувала нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в липні.

Нова ціна розрахована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 № 293 "Деякі питання діяльності акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України".

Відтак, ціна газу, за якою Нафтогаз продає його у липні газзбутам та постачає споживачам за ПСО, визначена на рівні 4 905,67 грн за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ та транспортних витрат). Порівняно з червнем вартість газу зменшиться на 648 грн, або на 11,7%. Кінцева ціна газу в регіонах України залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого НКРЕКП для відповідного обл- чи міськгазу. Постачальники газу зобов’язані інформувати своїх споживачів про кінцеву ціну.

Це вже друге поспіль зниження вартості газу Нафтогазом: у червні вартість газу була знижена на 436 грн, або на 7,3% порівняно з травнем. Таке стабільне зниження стало можливим завдяки рішенню Уряду, згідно з яким для визначення ціни на газ за ПСО Нафтогаз має проаналізувати 4 показники (ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі та ціну за урядовою постановою № 867 від 19 жовтня 2018 року) і вибрати найнижчий. Найменшою виявилася ціна на Українській енергетичній біржі – за нею і була визначена вартість газу на липень.

Автор: kim_1894
Предыдущий материал

Погода на 15 июля: в Киеве ожидают дождь с грозой

Следующий материал

Росія прагне налякати НАТО своєю неадекватністю – ексзаступник міністра оборони України Поляков про Чорне море

Коментарии (0)