Тарифне знущання: чому в Чернігові найвищі ціни на опалення

Тарифне знущання: чому в Чернігові найвищі ціни на опалення
тарифи_1

Ніхто не заперечуватиме, що протягом останніх років у Чернігові за тепло надходять платіжки, на які людям із хворим серцем краще не дивитися? Тарифи дійсно космічні! Цікавий факт – у Чернігові найвищі в Україні тарифи на опалення! Так, це дійсно правда!

До речі, якщо порівняти середній розмір зарплати чернігівців, то виходить плачевна ситуація – у нас фактично НАЙНИЖЧІ зарплати в Україні (до 6,5 тисячі гривень на руки).

Фінанси чернігівців співають романси…

Станом на 1 травня 2019 року в Чернігові тариф на опалення становив 1737,61 грн за 1 ГКал, 41,02 грн на метр оплювальної площі, тариф на гаряче водопостачання, грн– 103,48 за куб (362,18 грн на одну особу на місяць за нормами).

Вищі показники тільки в Рівному, Луцьку та Кропивницькому, решта міст країни, включно з мільйонниками, де зарплати мешканців у рази вищі, мають значно нижчі тарифи з централізованого теплопостачання. Тарифи на опалення та гарячу воду є одними з найвищих у країні. Для порівняння: Київ – 1 611,58 грн та 97,89 грн/кубометр, Чернівці – 1 204,62 грн, Суми – 1 559,67 грн., Одеса – 1 229,20 грн за 1 ГКал тепла.

Таким чином, уряд встановив граничні тарифи на житлово-комунальні послуги для українців на опалювальний сезон 2019-2020 років.


iнтерв’ю_Родикова

У місті, згідно з урядовим рішенням, від початку опалювального сезону мають діяти такі тарифи: з постачання теплової енергії – у разі оснащення приладами обліку – 1 400 гривень за 1 Гкал (з урахуванням ПДВ); у разі відсутності приладів обліку – 35,21 гривні за 1 кв. метр (з урахуванням ПДВ). Із постачання гарячої води: за умови підключення рушникосушок до систем постачання гарячої води – 83,66 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням ПДВ); у разі їх відсутності – 75,74 гривні за 1 куб.м. (з урахуванням ПДВ). Це на 20% менше, ніж зараз.

Однак сумнівно, що рішення уряду в Чернігові буде виконане в повному обсязі. Варто згадати, як мер Чернігова Владислав Атрошенко говорив: «Єресь, дурість і злочин… ви у платіжках пишете», «Ви будете далі ці платіжки надсилати? Ви не отримаєте грошей – я вам це особисто організую». А потім якимсь чарівним чином риторика міського голови кардинально змінилася. Він тепер не втомлюється повторювати, що треба вчасно сплачувати за житлово-комунальні послуги, не накопичувати боргів, інакше це поставить під зрив наступний опалювальний сезон.

Та позиція міської влади – усі ставлять бойлери, тож і проблеми немає. Але чи не здається вам, що її знову вирішили за наш із вами рахунок?

Хитросплетіння квартплати

Цікава ситуація, чи не так? Але і це ще не все! Виявляється, в Чернігові зараз один із найвищих в Україні тариф на утримання будинків. Так, так, ви все правильно зрозуміли! Хто з вас робить йолопів? Питання риторичне! Квартплата, розмір якої встановлюють не варяги заїжджі, не уряд, не парламент і навіть не НКРЕКП, а безпосередньо міський голова і виконавчий комітет, для вас вища, ніж для людейу багатьох інших обласних центрах України. Мабуть, саме в таких нюансах виявляється любов мера до містян. Для порівняння: жителі дев’ятиповерхівок Чернігова в середньому сплачують 4,84 грн квартплати за квадратний метр житла. У Вінниці – 2,11 грн, Херсоні – 2,70, Львові – 2,90, Миколаєві – 3,66, Тернополі – 3,50–4,20, у Сумах – 4,53, у Харкові – 2,11–4,92. Тепер чернігівці платять фактично на рівні достатньо заможних харків’ян. Уся Україна платить менше!

Водночас від липня 2018 року мешканці багатоквартирних будинків Чернігова сплачують послугу з вивезення та знешкодження сміття за окремою квитанцією. Виведення цієї послуги з загального тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій передбачають норми нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

У зв’язку з цим та іншими чинними законодавчими й ціновими змінами пропорційно змінилися і тарифи на послуги ЖЕКів. Тарифи ЖЕКів ЗМЕНШИЛИСЬ на суму вартості вивезення сміття (наприклад, у тарифах КП «Деснянське» це – 31 коп./кв.м), а також на суму зменшення земельного податку в зв’язку з новою нормативно-грошовою оцінкою земель (-3 коп./кв. м), але ЗБІЛЬШИЛИСЬ у зв’язку з новою галузевою угодою, що передбачає підвищення заробітної плати в галузі ЖКГ, та з суттєвими змінами цін на паливно-мастильні матеріали й електроенергію (в сумі це в середньому +53 коп./кв.м). У грошовому обчисленні середній ПРИРІСТ квартирної плати становив від 10 до 20 грн із квартири.

Не забуваймо, тарифи на квартплату – це повноваження мера і виконавчого комітету Чернігівської міської ради. Висновки робіть самі. Отакі реалії нашого з вами життя сьогодні.

І нещодавно (28 травня 2019 року) під головуванням Владислава Атрошенка на засіданні виконкому тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами вкотре були підвищенні майже на третину (вивезення твердих побутових відходів із 58,08 грн/м³ до 74,82 грн/м³).

Автор: popa_v_teste
Предыдущий материал

В Україні змінять норми будівництва лікарень

Следующий материал

В Бориспольском районе в результате взрыва газа в частном доме погиб человек (фото)

Коментарии (0)