МЗС вимагає перевірити законність візиту угорського міністра перед виборами

МЗС вимагає перевірити законність візиту угорського міністра перед виборами

МЗС вимагає перевірити законність візиту угорського міністра перед виборами

МЗС звернувся до "компетентних органів" через участь угорського міністра у виборчій кампанії на Закарпатті.

Міністерство закордонних справ України звернеться до компетентних органів України з проханням дати правову оцінку участі міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто в низці публічних заходів у Закарпатській області на запрошення кандидата в народні депутати Василя Брензовича. Про це повідомила прес-служба відомства.
"Ігноруючи відповідні рекомендації МЗС України, міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сіярто 16 липня 2019 року завітав у м. Берегово Закарпатської області України, де взяв участь у ряді публічних заходів. В офіційній ноті посольства Угорщини в Україні відзначено, що цей візит Сіярто зробив на запрошення народного депутата України Брензовича, який є кандидатом у народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради України", — сказано в коментарі МЗС.
У зовнішньополітичному відомстві підкреслюють, що закон про вибори народних депутатів забороняє іноземцям та особам без громадянства брати участь у публічних заходах на підтримку кандидата чи партії, які балотуються на виборах.
"Ст. 41 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року передбачає, що всі особи, які користуються дипломатичними привілеями та імунітетами, зобов’язані поважати закони і постанови держави перебування. Вони також зобов’язані не втручатися у внутрішні справи цієї держави. МЗС звернеться до компетентних органів України з проханням дати правову оцінку такій ситуації", — повідомили в МЗС.
Як повідомлялося, в ході візиту на Закарпаття Сіярто нагадав, що Будапешт зніме вето на переговори України з НАТО, якщо Київ поверне закарпатським угорцям "право на навчання рідною мовою".
Коментуючи попередження МЗС України, угорський міністр заявив, що не бачить втручання в українські вибори у зустрічі з представниками угорських громад регіону.
Автор: mos_77
Предыдущий материал

Украинская гривна поднялась в рейтинге валют по индексу Биг Мака

Следующий материал

Окрім Чалого, не буде звільнено жодного посла України у країнах G7 – ЗМІ

Коментарии (0)