Чернівчан запрошують прибрати Садгірське кладовище

Чернівчан запрошують прибрати Садгірське кладовище


18 квітня 2019 р., у четвер, в рамках відзначення сторіччя від початку Української Революції з ініціативи Громадського комітету з догляду за українськими історичними похованнями на Садгірському центральному кладовищі відбудеться щорічна акція «Упорядкуємо пам’ять та пам’ятки!».

Під час заходу представники громадських організацій, депутати Чернівецької міської ради, учні та учителі Садгірських навчальних закладів приберуть та упорядкують могили похованих в Садгорі діячів буковинської історії та культури. Біля відновленого пам’ятника Невідомим героям І Світової війни згадаємо земляків – учасників українських визвольних змагань, уродженців Садгори. Їхні могили розсіяні по цілій земній кулі, однак пам՚ять про уродженців Садгори живе насамперед в їх рідному місті. Згадаємо хоча б поручника Української Галицької Армії (УГА) Натана Ранда, четаря УГА Ервіна Бемера, отамана УГА Володимира Ваня, поручника УГА Вільгельма Ебергарда, сотника УГА Павла Шухевича та його брата поручника кінноти Українських Січових Стрільців та УГА Теофіля Шухевича, поручника Буковинського куреня Теофіля Галицького. З Садгорою пов՚язані біографії таких членів Буковинської Делегації Української Національної Ради як Михайла Литвиновича, Ксені Добрянської, Семена Ганчерюка та Гедиміна Лисинецького.

"Садгірський центральний цвинтар вже традиційно стає об’єктом проведення акції Громадського комітету з догляду за українськими історичними похованнями. Завдяки зусиллям громадськості в минулі роки було приведено в порядок ряд занедбаних могил, привернуто увагу влади до проблем зі збереженням нашої історичної спадщини", — пише громадський діяч та історик Дмитро Сірман у Facebook.

"Тож запрошуємо представників громадських організацій, політичних партій, підприємств та установ, всі патріотів рідного міста долучитися до акції!", — йдеться у повідомленні.

Автор: valivanch
Предыдущий материал

Участники «Тотального диктанта» назвали Плюшкина Клюшкиным

Следующий материал

"Игра престолов": в Ирландии запустят тур по съемочным локациям сериала

Коментарии (0)