Асоціація політичних юристів заявила, що на окружком №106 тисне поліція

Асоціація політичних юристів заявила, що на окружком №106 тисне поліція

Мажоритарний округ №106 розташований у Луганській області

На одномандатному виборчому окрузі №106 із центром у Сєвєродонецьку Луганської області поліція чинить тиск на членів окружкому, заявила 24 липня у своєму Facebook громадська організація "Асоціація політичних юристів".

"На 137-му окрузі кандидат від політичної партії "Слуга народу" 24 липня подав до ОВК скаргу про проведення повторного перерахунку. На Луганщині на 106-му окрузі поліція за схожі скарги на підставі заяви кандидата від партії "Слуга народу" відкрила кримінальне провадження за ст. 157 КК (перешкоджання здійсненню виборчого права). При цьому поліція чинить безпрецедентний тиск на членів ОВК, фізично обмежуючи їх пересування за межі ОВК", – ідеться в заяві громадської організації, яку зареєстровано в Центрвиборчкомі як спостерігача на позачергових парламентських виборах.

https://www.facebook.com/apl.org.ua/posts/2149670668495860

23 липня телеканал "UA:Донбас" повідомляв, що на окрузі ініційовано перерахунок голосів. 24 липня блогер із Луганської області Олег Мельничук написав у Facebook, що в перерахунку ОВК відмовила.

"Як розповіла голова ОВК Юлія Погорєлова, поліція із 12-ї ночі не випускає членів комісії з будівлі, залякуючи їх і застосовуючи фізичну силу. "Поліція всіляко перешкоджає роботі комісії, затягує членів комісії за шкірку в будівлю і не випускає. Усе це триває із 12-ї години ночі. Наразі комісія приймає протокол про проведення виборів без перерахунку голосів", – зазначила Погорєлова. Також відомо, що заяви кандидата в нардепи Юрія Фурманова про перерахунок голосів комісія під тиском поліції відхилила. Як сказав нам один із правоохоронців, відповідну вказівку вони дістали "згори": діяти на користь кандидата у 106-му окрузі від "Слуги народу", – стверджує Мельничук.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=350750699189956&id=100027650853181

Напередодні він заявив, що в окрузі зафіксовано порушення та фальсифікацію.

Окружком №106 підрахував 100% протоколів, переможцем, згідно з даними в електронній системі Центрвиборчкому, став кандидат від "Слуги народу" Олексій Кузнєцов (21,49%), йому поступився самовисуванець Юрій Фурман (19,37%). Валерій Черниш, який балотувався від "Опозиційної платформи – За життя", посів третє місце (18,17%).

21 липня українці голосували на позачергових виборах у Верховну Раду. Явка по Україні становила 49,84%.

Вибори відбулися за змішаною системою: половину депутатів обирають за пропорційним принципом, що передбачає закриті партійні списки і п’ятивідсотковий прохідний бар’єр, другу половину – за мажоритарним. У парламент пройдуть 225 депутатів за списками і 199 – на мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там вибори не відбувалися).

Автор: prajt
Предыдущий материал

Рецепт дня: Курица в сливочно-грибном соусе

Следующий материал

Ніч без сну: в окружній виборчій комісії Івано-Франківська приймають бюлетені та протоколи з ДВК (ФОТО,ВІДЕО)

Коментарии (0)