Індія запустила на Місяць ракету з орбітальною станцією і місяцеходом

Індія запустила на Місяць ракету з орбітальною станцією і місяцеходом
Індія запустила на Місяць ракету з орбітальною станцією і місяцеходом

Індія запустила на Місяць міжпланетну станцію «Чандраян-2». Ракета-носій стартувала з космодрому на острові Шріхарікота в Індії в 14:43 за місцевим часом (об 11:13 за київським часом).

Трансляцію запуску провела Індійська організація космічних досліджень (ISRO). Спочатку запуск планували провести 15 липня, але його зупинили за 56 хвилин до старту через технічні проблеми.

«Чандраян-2» подолає 384 тисяч кілометрів і досягне Місяця більш ніж через п’ять тижнів. 640-тонна ракета доставить на Місяць космічний апарат, що складається з трьох частин: це орбітальна станція, спусковий апарат і 27-кілограмовий шестиколісний ровер з приладами для аналізу грунту. Місія оцінюється в 150 мільйонів доларів. Апарат вперше здійснить посадку на маловивченому південному полюсі Місяця.

У ISRO розраховують, що посадка відбудеться 6 або 7 вересня. Як вказує The New York Times, це стане найскладнішим етапом місії – в квітні при схожій операції розбився перший місячний апарат Ізраїлю.

В рамках місії «Чандраян-2» на Місяці будуть шукати воду і мінерали, а також дослідити поштовхи під поверхнею. Орбітальний апарат протягом року буде фотографувати поверхню Місяця і аналізувати її тонку атмосферу. Місяцехід на сонячних батареях, як очікується, за 14 днів подолає до півкілометра і відправить на Землю отримані дані і зображення.

Спочатку Індія розраховувала, що запустить «Чандраян-2» до Місяця в 2013 році, причому разом з Росією. Але через провал російської місії «Фобос-Грунт» влада Індії вирішили здійснити місію самостійно. У разі успіху Індія стане четвертою країною після США, Росії та Китаю, чиї апарати здійснювали посадку на Місяць. У 2008 році Індія вже направляла до Місяця космічний зонд в рамках своєї першої місячної місії «Чандраян-1», але тоді космічний апарат не сідав на поверхню.

Запуск «Чандраян-2» збігся з 50-річчям висадки астронавтів США на поверхню Місяця 20 липня 1969 року. Влада Індії назвала це випадковим збігом обставин.

Автор: by_romeo9
Предыдущий материал

Россию уличили в помощи обоим кандидатам на выборах в США

Следующий материал

Новая Верховная Рада оказалась "моложе" предыдущей на 7 лет

Коментарии (0)