На ГТС України вирішили надзвичайну ситуацію

На ГТС України вирішили надзвичайну ситуацію

На ГТС України вирішили надзвичайну ситуацію

Укртрансгаз місяцями не міг закупити паливний газ в борг, через що виникла загроза зупинки ГТС. Частину газу погодився продати Нафтогаз.

Нафтогаз і Укртрансгаз домовилися про основні параметри договору про закупівлю паливного газу за переговорною процедурою. Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу у четвер, 25 липня.

Домовленість стосується термінової поставки 440 млн кубометрів газу для ВТВ Оператора ГТС загальною вартістю 2,96 млрд грн з відстрочкою платежу до 29 лютого 2020 року.

Відповідний договір очікувано буде укладено наприкінці липня.

Таким чином вдасться тимчасово вирішити надзвичайну ситуацію, оскільки цього обсягу газу вистачить розрахунково на два місяці штатної роботи ГТС.

Раніше Укртрансгаз двічі запрошував постачальників взяти участь у закупівлях паливного газу за переговорною процедурою. Запрошення було відправлено понад 200 трейдерам. Однак тільки Нафтогаз погодився поставити частину необхідного обсягу газу з можливістю відстрочки платежу.

В Укртрансгазі виникла проблема з дефіцитом коштів на закупівлю газу, в зв’язку з чим компанія звернулася в РНБО. Дана ситуація викликана тим, що регулятор встановив економічно необґрунтовані тарифи і ігнорує несанкціонований відбір облгазами газу за ГТС, заявляють в Укртрансгазі. У зв’язку з цим з’явилася загроза зупинки ГТС.

Автор: marinamilan
Предыдущий материал

Отруйні змії поширилися в Сибіру після наймасштабнішого повені за 180 років

Следующий материал

Когда вкусное ещё и полезное: этот продукт снижает риск развития опасной болезни

Коментарии (0)