Спір за "Корвалол" скерували до суду першої інстанції із формальної причини – адвокат "Дарниці"

Спір за

Олександр Мамуня: До "Фармаку" жодних вимог не висувалося

Верховний Суд України 25 червня скасував усі рішення судів попередніх інстанцій у спорі за торговельний знак "Корвалол Corvalolum" між фармкомпаніями "Фармак" і "Дарниця" через процесуальне порушення, якого припустилися суди нижчих інстанцій. Про це заявив у коментарі виданню "Цензор.НЕТ" партнер юридичної компанії AEQUO Олександр Мамуня, який представляє інтереси "Дарниці".

"Судді вважають, що "Фармак" у цей процес необхідно було залучати як відповідача, а не третю особу. У нас у справі відповідач – Міністерство економічного розвитку (МЕРТ), а третя особа – "Фармак", – сказав юрист.

Він пояснив, що відповідачем прийнято вважати того, кому висунуто вимоги позову, а того, чиїх прав і обов’язків може стосуватися рішення суду, вважають у судовій практиці третьою особою.

"Ми, діючи за цим принципом, висували вимоги лише до МЕРТ. Тому що саме міністерство ухвалило рішення про визнання знака добре відомим, саме міністерство вносило цей знак до відповідного реєстру, і тому саме міністерство має його звідти вилучити. До "Фармаку" жодних вимог не висувалося. Але суд вирішив інакше. І це при тому, що як третю особу "Фармак" залучено за клопотанням МЕРТ у суді першої інстанції", – зазначив Мамуня.

Адвокат додав, що Верховний Суд не висловив зауважень по суті ухваленої раніше постанови апеляційного суду, і підкреслив, що третя особа і відповідач мають однакові права та обов’язки у процесі, окрім виключних, наприклад, висування зустрічного позову.

"У цій ситуації не йдеться ні про зустрічний позов, ні про будь-яке інше виняткове повноваження відповідача. І в чому конкретно був обмежений "Фармак" як третя особа, взагалі незрозуміло. Він міг робити все те саме, що й відповідач. І робив, у всіх інстанціях", – сказав юрист.

Мамуня заявив, що судді зайняли "гіперформалістську позицію".

"Тепер процес починається спочатку", – повідомив він.

Судовий спір між фармкомпаніями триває із 2004 року. УНІАН нагадує, що у 2011 році "Фармак" програв справу, але вирішив її відновити за шість років, і у 2017-му Апеляційна палата Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) визнала позначення "Корвалол Corvalolum" добре відомим стосовно до "Фармаку".

У 2018 році це рішення скасував Київський апеляційний господарський суд за апеляційною скаргою "Дарниці". "Фармак" звернувся до Верховного Суду, 25 червня Велика палата суду ухвалила рішення скерувати справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Автор: miki_mike

Похожие матриалы по тегу

НБУ відсудив у фармкомпанії Жеваго ще два об`єкти нерухомості в центрі Києва
Верховний Суд підтвердив законність придбання "Дарницею" акцій Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу
Верховний Суд відмовився приймати сторону Сергія Семочко щодо його поновлення на посаді
Верховний Суд залишив лося у Червоній книзі
Рада Європи: Новий Верховний Суд України сприяє підвищенню рівня правової визначеності та дотриманню закону
Верховний суд скасував всі рішення на користь Насірова
Верховний Суд скасував рішення судів нижчих інстанцій, ухвалені на користь Насірова – Центр протидії корупції
Суддя Окружного адміністративного суду Києва скасував рішення Верховного Суду у справі про забудову в Києві – "Наші гроші"
Конгрес розсекретив скаргу на розмову Трампа і Зеленського, Князєва призначили радником Авакова. Головне за день
Верховний Суд України залишив без змін вирок Крисіну
Предыдущий материал

Лукашенко пригрозил чиновникам тюрьмой за падеж скота

Следующий материал

ГП подозревает Михаила Ходорковского в легализации 6 млрд долларов

Коментарии (0)