Україна залишиться без газу, у Зеленського зробили тривожну заяву: що сталося

Україна залишиться без газу, у Зеленського зробили тривожну заяву: що сталося

У Володимира Зеленського розповіли, як готуються до сценарію, при якому РФ припинить здійснювати транзит газу до країн ЄС через Україну

Про це в інтерв’ю РБК розповів представник глави держави в Кабміні Андрій Герус.

За його словами, на сьогоднішній день Україна закачує максимальні обсяги газу в сховища, щоб підготуватися до гіршого сценарію з російським транзитом.“Якщо ти готовий до гіршого сценарію, то він, швидше за все, не відбудеться”, – пояснив він.

Андрій Герус зазначив, що Україна готується, щоб мати максимально повні газосховища і за рахунок цього ресурсу проходити зиму без транзиту.

“Є інтерес європейських компаній за своп-угодах, тобто вони зараз закачують газ в українські газосховища, умовно його продають і через рік викуповують назад. Приватні трейдери також закачують газ в ПГС для того, щоб його продавати взимку”, – пояснив представник Володимира Зеленського в Кабінеті міністрів.


газ

Експерт також нагадав, що російський монополіст “Газпром” був готовий відновити переговори з “Нафтогазом” про транзит газу через територію України після парламентських виборів, коли буде сформовано новий уряд.

Популярні новини зараз
Росіяни повстали проти Путіна: терпінню людей прийшов кінець, «піде на корм рибам» Зірка «Топ-модель по-українськи» засвітила соковиті булочки: «Вогонь!» "Мені було нелегко": Кравець розкрила подробиці виходу з "Кварталу 95" ЗСУ стерли в порошок важливу «шишку» бойовиків: «Підірвав у бліндажі...»
Всі новини

“Я думаю, що зараз воно вже очевидно зрозуміло, тому найближчим часом будуть відновлені переговори з Росією з питань транзиту і закупівель газу, тому що у нас є рішення Стокгольмського арбітражу, згідно з яким 5 млрд кубометрів газу має бути закуплено за ціною хаба без жодних плюсів”, – резюмував Герус.

Автор: v_ellena
Предыдущий материал

Виктор Ан вызван на Открытый кубок СКР

Следующий материал

"Астана" разгромила "Тараз" и вернула себе лидерство в КПЛ

Коментарии (0)